Коли Івана Купала в 2017 році

Коли Івана Купала в 2017 році
Фото: Вогнище на Івана Купала (pixabay.com/tpsdave)

Містичне свято Купала відзначається з давніх часів, але й досі не втрачає своєї популярності. Про те, якого числа Івана Купала в цьому році і які головні традиції свята, дізнайтеся в нашому матеріалі

Коли Івана Купала в 2017 році, як його відзначити весело і яскраво, на що варто звернути увагу в свято, і які купальські ворожіння проводяться біля водойм, розповість Styler.

Коли Івана Купала в 2017 році: дата народного свята

Свято сонця, наповнене містикою, ритуалами і обрядами, стародавні слов'яни щорічно відзначали під час літнього сонцестояння і називали днем ​​Купали або Івановим днем. У сучасному календарі дата свята Івана Купала постійна - воно відзначається 7 липня. Однак за часів язичників його святкували в інший період - в день червневого сонцестояння.

Вважалося, що саме Купала ділить рік на два цикли. У святковий день сонце найбільш активне, а після нього поступово згасає, готуючи природу до холодів.

Івана Купала, дата якого раніше була 21 червня, з приходом християнства приурочили до церковного свята Івана Хрестителя (24 червня). Після переходу на григоріанський календар число свята змістилося на 14 днів вперед.

Папороть - символ Івана КупалаФото: Папороть - символ Івана Купала (freeimages.com/Oscar Garcia)

Дізнатися, коли Івана Купала в 2017 році дуже просто: дата свята не змінюється, з року в рік це завжди 7 липня. Хоча деякі країни Європи відзначають Купала в день літнього сонцестояння - 22 червня.

Традиції Івана Купала

В Україні традиційно самою магічною в році вважається ніч з 6 на 7 липня перед Івана Купала. Якого числа проводити обряди і купатися після заходу сонця в річці, слов'янам було відомо ще з давніх часів.

З покоління в покоління передавалися народні традиції, згідно з якими стрибки через купальське вогнище принесуть здоров'я на весь рік, ранкова роса подовжить молодість і красу, а польові трави набудуть цілющої сили.

У свято Івана Купала 2017 можна буде поворожити на судженого, пустивши по воді вінок із запаленою свічкою, і не спати всю ніч, розважаючись танцями біля вогнища. Всі ці обряди треба проводити з вечора 6 липня.

У день, коли Івана Купала в 2017 році, плетуть вінки і ворожатьФото: У день, коли Івана Купала в 2017 році, плетуть вінки і ворожать(pixabay.com/AdinaVoicu)

За переказами, тільки в Купальську ніч можна знайти квітучу папороть, яка обов'язково повинна принести щасливцеві багатство і успіх. Ті, хто вірить в цю легенду, і в наші дні відправляються опівночі на Купала в ліс, щоб відшукати чудову квітку.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся