ru ua

У Києві відкриється виставка Анатолія Криволапа

У Києві відкриється виставка Анатолія Криволапа Фото: Анатолій Криволап

Художник, який очолює рейтинг найуспішніших діячів образотворчого мистецтва, покаже нові картини

Український художник і майстер нефігуративного живопису Анатолій Криволап відкриє велику виставку "Музейна колекція". Понад 60 робіт майстра, серед яких ті, що зберігаються в приватних колекціях, можна буде побачити в Cultprostir Hub, який розташований у Музеї Історії Києва. Виставка відкриється 19 березня.

"Мистецтво, починаючи з епохи Відродження, завжди базувалася на співпраці між художниками та колекціонерами. Якщо б не було б тих людей, які колекціонували роботи, то більшість художників, які стали знаменитими, не мали б можливості працювати, тому що для цього потрібні кошти. В епоху Відродження кожен багатий чоловік мав колекцію, тому що це було престижно, і так воно існує і досі. Виставка "Музейна колекція" є певною мірою вдячністю колекціонерам, і спробою їх объединия. Вони можуть бачити колекції один одного, представляти їх широкій аудиторії, а в перспективі мати музей приватних колекцій", - розповів Криволап.

Під час виставки художник презентує Премію Анатолія Криволапа, засновану для підтримки талановитої молоді.

"У цьому році я вирішив заснувати премію для студентів художніх Вузів. Її мета - підтримка високого рівня майстерності. Премія дасть можливість відвідати художні столиці, подивитися музеї, що може бути дуже корисно для академічного навчання", - розповів Анатолій Криволап.

До складу журі премії увійшли художник Анатолій Криволап, Президент Національної академії мистецтв України Андрій Чебикін, галерист і засновник інтернет-платформи Cultprostir Юрій Комельков, керівник Західного наукового центру Національної академії мистецтв України Андрій Бокотей, мистецтвознавець Олеся Авраменко та проректор з наукової роботи Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури Остап Ковальчук.

До речі, російський художник засудив дії влади РФ в Україні.