ua en ru

У Києві відкрилася виставка про феномен корупції (фоторепортаж)

У Києві відкрилася виставка про феномен корупції (фоторепортаж) Фото: Виставка про феномен корупції (РБК-Україна)

Зі столиці виставка поїде у Харків, Маріуполь та Кишинів

У столичному Центрі візуальної культури відкрилася міжнародна виставка про феномен корупції "Сірий куб".

Кураторка Катерина Міщенко та шість митців з України, Німеччини та Молдови дослідили історичні та культурні аспекти корупції і переосмислили це явище за допомогою фото- та відеоарту.

Виставка розкриває феномен корупції через мистецтво і розповідає, яке місце займає людина в цьому глобальному явище.

"Сірий куб" - метафорична назва, яке відсилає, з одного боку, до сірих зон в економіці і політиці, а з іншого - це робота художників з цими сірими зонами і діалог з глядачем на економічні і політичні теми. Дивні конструкції, непрозорі стіни і фотографії за ними є спробою перетворити абстрактне поняття корупції на щось матеріальне та показати, що корупція модифікує той простір, в якому ми живемо. Не лише на індивідуальному рівні, але й в спільному просторі. Нам хотілося показати, що корупція - це своєрідний симптом історичного контексту", - говорить Катерина Міщенко.

У Києві відкрилася виставка про феномен корупції (фоторепортаж)

Фото: Виставка про феномен корупції (РБК-Україна)

Деякі українські роботи були створені спеціально для виставки. Наприклад, фотопроект сучасного українського художника Олександра Бурлаки розповідає про встановлення золотого унітазу на місці пам'ятника Леніну і про перші години роботи Межигір'я, відкритого для відвідувачів.

У Києві відкрилася виставка про феномен корупції (фоторепортаж)

Фото: Виставка про феномен корупції у Києві (РБК-Україна)

Органічною частиною виставки стала робота німецької художниці, учасниці Венеціанської бієнале Гито Штеерл - трьохканальна HD-відеоінсталяція "Вежа", присвячена гібридній війні, яка розгорнулася на сході України.

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

Фото: Виставка "Сірий куб" (РБК-Україна)

"Подібні культурні проекти дозволяють вийти за межі аудиторії, яка і так про корупцію все знає, і розказати про цей феномен тому середовищу, яке здатне впливати на суспільство", - прокоментував роль мистецтва в боротьбі з корупцією голова правління Центру протидії корупції, експерт антикорупційної групи Реанімаційного пакету реформ Віталій Шабунін

У Києві відкрилася виставка про феномен корупції (фоторепортаж)

Фото: У Києві відкрилася виставка про феномен корупції (РБК-Україна)

"Для нас дуже важливо говорити про те, що корупція - не специфічне українське явище. Це явище глобальне. Про корупцію ми повинні і можемо говорити в різних країнах і в різних контекстах. В Україні - через мистецтво. Таким чином ми робимо корупцію зрозумілішою для широкої громадськості", - зазначила референт з питань культурних програм і педагогічної кооперації Goethe-Institut в Україні Катаріна Геріг.

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

Фото: Виставка "Сірий куб" відкрилася у Києві (РБК-Україна)

Виставка "Сірий куб" - це частина масштабного міжнародного фестивалю культурних проектів про феномен корупції. Фестиваль проходить під егідою Goethe-Institut в 9 містах України та в Кишиневі (Молдова) протягом вересня-жовтня і включає безкоштовні кінопокази та театральні перформанси.

Нагадаємо, що нещодавно у Києві стартував ГогольFest 2017.