20 квітня Мистецький Арсенал офіційно запустив наймасштабніший літературний фестиваль. VI Книжковий Арсенал, який об'єднав близько 200 провідних видавництв, триватиме до 24 квітня
Книжковий Арсенал – це в першу чергу літературно-художня ярмарок, яка займає загальну площу 3500 кв. м. Організатори масштабного події розділили видавців за основними напрямами: художня, навчальна, дитяча, non-fiction і арт-література.
Довгі коридори "Арсеналу" поселили в своїх стінах різні сцени і зали, де пройде більше 500 подій – лекції, презентації, майстер-класи, кінопокази та музичні виступи. Слід зазначити, що Книжковий Арсенал-2016 приурочений до Всесвітнього дня книги і авторського права (починаючи з 1996 року, відзначається щорічно 23 квітня).
Тому в ніч з 23 на 24 квітня організатори обіцяють відзначити цю подію по-особливому. В ініціативі "Ніч у бібліотеці" приймає участь 5 київських читалень, які розробили для відвідувачів унікальні програми: від DJ-сетів до пішохідних квестів і переглядів авторських кінострічок.
Фото: Клуб ілюстраторів "Pictoric" від підлоги до стелі прикрасив стіни Книжкового Арсеналу яскравими картинами українських і французьких ілюстраторів (Styler.rbc.ua)
Фото: В окремому залі представлені великі графічні роботи французького ілюстратора Юбера Пуаро до книги "Троянда і резеда" (Styler.rbc.ua)
В цьому році Книжковий Арсенал також підготував насичену арт-програму. Крім кінопоказів, майстер-класів і різних виставок, організатори фестивалю особливу увагу приділили ілюстрацій. Програма 5-денного заходу включає кілька лекцій і зустрічей з ілюстраторами, які розкажуть, наскільки важлива для хороших продажів візуальна складова і правильно оформлена книжкова обкладинка. У залі "Мальованих історій" всі дні буде працювати французько-українська виставка ілюстрацій "Pictoric".
Фото: Ілюстрація Микити Кравцова до Кримінального Кодексу України. "Стаття 127. Тортури" (Styler.rbc.ua)
Фото: Ілюстрація Микити Кравцова до Кримінального Кодексу України. "Стаття 316. Незаконне публічне вживання наркотичних засобів" (Styler.rbc.ua)
Зверніть увагу, що 22 квітня відбудеться офіційне відкриття виставки ілюстрацій Микити Кравцова до Кримінального Кодексу України (видавництво "Основи"). Кожну статтю Кодексу художник подав у візуальному варіанті, зобразивши з допомогою образів і символів. Всі роботи намальовані синьою і червоною кульковою ручкою.
Фото: Перша партія книг української платформи краудпаблишинга Komubook (Styler.rbc.ua)
Фото: Біографія Ілона Маска користується популярністю у покупців книжкового інтернет-магазину Yakaboo (Styler.rbc.ua)
Також радує асортимент книжкових новинок українською мовою. Як розповіли, наприклад, на стенді Yakaboo, щороку попит на україномовну літературу зростає на 5%. І якщо в 2009 році асортимент книг українською мовою становив 10%, то зараз – 30%.
Серед своїх новинок Yakaboo виділяє: біографію Ілона Маска, "Життя без обмежень" Ніка Вуйчича, "Щасливі голі люди" Катерини Бабкіної.
Фото: Для фанатів Гаррі Поттера "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА" підготувала ілюстроване видання першої частини пригод (Styler.rbc.ua)
Фото: Книгу "Аеропорт" Сергія Лойко можна відшукати на стенді "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА" (Styler.rbc.ua)
Видавництво "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА" радить звернути увагу на ілюстроване україномовне видання "Гаррі Поттер і філософський камінь", по сусідству з яким лежить книжка-розмальовка-антистрес про "хлопчика з чарівними здібностями".
Також спеціально до Книжкового Арсеналу видавництво підготувало дитячу ілюстровану книгу "Маленький Мук".
З серйозного: роман "Уот" Семюела Беккета - класика світової літератури ХХ століття. Книга видана в рамках проекту "Вавилонська бібліотека". Почесне місце також належить книзі Сергія Лойко "Аеропорт. У фотографіях і текстах".
Фото: "Азбука" Анни Копилової (видавництво "Основи") пропонує дітям вивчати букви за фрагментами картин відомих художників (Styler.rbc.ua)
Видавництво "Основи" традиційно радує Книжковий арсенал-2016 книгами з яскравими ілюстраціями і незвичайними форматами. Кримінальний Кодекс України з ілюстраціями Микити Кравцова користується незвичайної популярністю у відвідувачів Книжкового Арсеналу (ціна – 250 грн.).
Класичні байки давньоримського поета Федра з незвичайними ілюстраціями також користуються популярністю. Далі зверніть увагу на першу художню абетку, яка проілюстрована творами з Музею Ханенків. З арт-проектів виділяють книгу "Три художні генерації в колекції Тетяни і Бориса Гриневых" – колекція дозволяє скласти уявлення про три помітних генераціях українських художників другої половини ХХ - початку XXI століття.
Фото: "Вакула у Оксани". Ілюстрація до повісті М. Гоголя "Вечори на хуторі поблизу Диканьки", 1950-ті роки. Стартова ціна - $250 (Styler.rbc.ua)
Фото: Раритетне видання "Кобзаря" продадуть на аукціоні 23 квітня (Styler.rbc.ua)
Зал з особливою атмосферою "Дукат" представляє унікальні книги, графіки, карти, документи і плани міст, які будуть виставлені на аукціоні 23 квітня на Книжковому Арсеналі. Серед топ-лотів виділяють: перше українське євангеліє 1637 року (стартова ціна – $3000), дуже рідкісне прижиттєве видання поезій Тараса Шевченка 1859 року (стартова ціна – $5000), збірник авангардних робіт Анатолія Петрицького 1929 року (стартова ціна – $1500), збірник Українського національного музею у Львові "Ікони Галицької України XV-XVI ст." 1929 року (стартова ціна – $900). В цілому, представлено понад 100 унікальних лотів.
Фото: Купуєш комікс "Герой поневолі" і отримуєш унікальну ілюстрацію від його творців (Styler.rbc.ua)
Приємний сюрприз чекає в залі ілюстрацій. В куточку за невеликим столиком сидять автори графічного роману-коміксу "Герой поневолі" (видавництво "Леополь") – Міхай Тимошенко і Кирило Горішний. При цьому художник — румун українського походження Міхай Тимошенко – особисто ілюструє розворот книги кожному, хто купує комікс.
"Герой поневолі" — двотомна графічна адаптація історичній повісті Івана Франка. Друга частина, за словами авторів, повинна вийти вже в цьому році.
Фото: Паперові інсталяції в залі "Крим" (Styler.rbc.ua)
Безумовний "instagram-фаворит" книжкового фестивалю – інсталяція паперових жіночих образів. У темному залі під синім світінням тонкі полотна виглядають чарівно. Відшукати їх можна в залі "Крим".
Книжковий Арсенал триватиме до 24 квітня включно. Ознайомитися з програмою заходу можна онлайн.