ua en ru

У новоствореному просторі "Арт ЦУМ" проходить виставка медіа-мистецтва (фото)

У новоствореному просторі "Арт ЦУМ" проходить виставка медіа-мистецтва (фото) Фото: Виставка медіа-мистецтва у "Арт ЦУМ" (Катя Золотухіна)

На 7-му поверсі столичного ЦУМу відбулася презентація проекту українського цифрового мистецтва "ПЕТЛЮК | РЯБЧЕНКО | САЙ"

На презентації проекту українського цифрового мистецтва "ПЕТЛЮК | РЯБЧЕНКО | САЙ" були представлені роботи провідних медіа-художників України - Сергія Петлюка, Степана Рябченко та Олексія Сая.

Організаторами виступили Sky Art Foundation, Business Gallery Ukraine та ЦУМ. Партнер проекту: Ring Ukraine. Виставка триватиме до 15 жовтня, вхід для всіх бажаючих вільний.

Учасники проекту – провідні українські digital-художники Сергій Петлюк, Степан Рябченко і Олексій Сай. Кожен зі своїм медіа, стилістикою, власними методами і темами. Ідея показати їх роботи у відкритому публічному просторі – це прагнення звернути увагу громадськості на еволюцію українського цифрового мистецтва та підтримати його подальший розвиток і інтеграцію в глобальний художній процес.

altaltaltaltaltaltaltalt

Фото: Гості виставки медіа-мистецтва "Арт ЦУМ" (Катя Золотухіна)

"Абсолютно самобутні у виразності своїх художніх висловлювань усі три автори знаходяться в руслі глобальних тенденцій і в поєднанні їх роботи постають репрезентативним зрізом українського медіа-мистецтва", – зазначила Юлія Островська, директор Sky Art Foundation та куратор проекту.

Сергій Петлюк спеціально для виставки створив кінетичну відео-інсталяцію під назвою “Шум”, що проектується з двох боків на рухомі площини-екрани. Постійна трансформація зображення та кута проекції ламають стереотипне уявлення про рух та простір. Художник зачіпає проблематику соціального та індивідуального, проводить паралелі між фізіологією тіла та фізіологією міста.

“Людина в цивілізованому світі постійно перебуває в шумовому полі: цифровому, інформаційному, візуальному тощо. Чи можливо втекти від шуму, ігнорувати його? Чи потрібно його прийняти як вже невід’ємну частину нашого існування?”, – коментує свій новий проект Сергій Петлюк.

altaltalt

Фото: Гості виставки медіа-мистецтва "Арт ЦУМ" (Катя Золотухіна)

Одеський медіа-художник Степан Рябченко презентував два проекти, обидва з яких базуються на концепції трансформації та еволюції через призму геометрії. "Октанти" представляють собою свого роду стовбур, на геометрію якого нашаровуються кольори і фактури, утворюючи все нові композиції і генетичний зв'язок між ними. Еволюційний принцип, за яким розвивається твір, нагадує альтернативну картину світу, схожу з ідеєю фрактальної геометрії. Калейдоскоп – прилад, який генерує нескінченну кількість орнаментальних варіацій, як і наш світ, в якому безперервно відбувається нескінченне число подій. Цей принцип і став основою наступного циклу робіт під назвою “Калейдоскоп”, відображаючи динаміку змін сучасного світу.

Олексій Сай, відомий насамперед своїм Excel-артом, презентував масштабні і гіпнотично деталізовані композиції, досліджуючи сучасний соціум, корпоративну культуру і чітко відбиваючи домінуючу естетику оточення.

altaltaltaltaltaltaltalt

Фото: Гості виставки медіа-мистецтва "Арт ЦУМ" (Катя Золотухіна)

Вихід медіа-арту в загальнодоступний публічний простір – для України прецедент надзвичайно важливий. Це подія, яка водночас сприяє руйнуванню меж і встановленню зв'язків між митцями і громадськістю, технологією, бізнесом, мистецтвом і глядачем. У світовій практиці медіа-мистецтво вже міцно закріпилося в публічному середовищі в найрізноманітніших своїх видах.

Залучення великих корпорацій до підтримки культурно-мистецької сфери – основна ідея проекту. Досвіди плідної "співпраці" мистецтва та бізнесу – звична практика розвинених країн.

"Існує багато спільного між мистецтвом та IT – в обох сферах лежить іскра креативності. Ми з ентузіазмом підтримуємо співпрацю українського мистецтва та ІТ в цілому, а також, на базі нашої офісної платформи. Мистецтво спонукає до творчого мислення та дозволяє нам прийти до особистих унікальних рішень", – коментує Джейсон Мітура, генеральний директор Ring Ukraine.

Презентація проекту українського медіа-мистецтва “ПЕТЛЮК | РЯБЧЕНКО | САЙ” в просторі, відкритому для широкої та найрізноманітнішої аудиторії, демонструє вихід на новий рівень суспільної і культурної комунікації та ситуацію, коли мистецтво, замість ставати товаром, виконує просвітницьку функцію, що провокує культурні зрушення і розширює світогляд глядача.