ua en ru

Парк гойдалок, басейн і лебеді: 10 причин провести вихідні на ВДНГ

Парк гойдалок, басейн і лебеді: 10 причин провести вихідні на ВДНГ Фото: В планах адміністрації ВДНГ – зробити комплекс головним культурно-розважальним центром не тільки Києва, але і всієї України (Віталій Носач, Styler.rbc.ua)

Директор Експоцентру особисто провів екскурсію по довіреної його команді території і переконав Styler, що комплекс перетворюється. Проблем поки що не багато, але вони не заважають отримувати задоволення від незвичайних нововведень

Національний Експоцентр України (ВДНГ) явно замахнувся на звання головного культурно-розважального центру столиці. В цьому році адміністрація комплексу встигла здивувати відкриттям найбільшого у світі парку гойдалок, початком будівництва контактного зоопарку і кінотеатру, а також запуском 25-метрового басейну під відкритим небом.

Багато чого залишається в планах, але головне завдання вже виконано – Експоцентр пробудився і почав позбуватися від густого нальоту "совка". Комплекс більше не виглядає страшним у своїй монументальній занедбаності дітищем радянської утопії - він ніби видихнув з легких протухнув повітря 60-х і несміливо вдихнув сучасність.

Зняті іржаві замки з дверей масштабних павільйонів, раніше закритих для цікавих очей. Екскурсоводи перетворюють мертві пустельні зали пам'ятники радянської епохи. Під високими стелями шумлять сучасні фестивалі і ярмарки.

Але і від проблем відмахнутися поки не виходить. Головна і найбільш обговорювана з них - цінова політика комплексу. На початку літа керівництво ВДНГ спочатку зраділи гостей безкоштовним входом на територію, а потім розчарувало введенням окремої плати на кожній розважальної точці. Питання доступного за ціною єдиного квитка на всі розваги комплексу сьогодні залишається відкритим.

"Я не хочу асоціюватися з продавцем атракціонів", - говорить директор Національного Експоцентру України Максим Бахматов.

Під час оригінальної "электроэкскурсии" по території ВДНГ на минибайках, самокатах і фэтбайках керівник комплексу показав журналістам "еволюцію" Експоцентру - від виставки досягнень народного господарства до сучасного центру відпочинку.

Парк гойдалок на ВДНГ

Парк качелей на ВДНХ

Фото: Парк гойдалок на ВДНГ вважається найбільшим у світі (Віталій Носач, Styler.rbc.ua)

Нещодавно відкрита локація для дітей і дорослих стала новою візитною карткою ВДНГ.

70 дивовижних гойдалок, що розмістилися на 10 тис. кв. метрів території, вражають уяву. Гойдалки-літаки, гойдалки-канати, гойдалки-машини, лавочки, плетені кокони та інші розважальні "арт-об'єкти" виготовлені переважно з дерева. Всього нова локація налічує понад 120 "посадочних місць".

Поки досвідчені великим вибором розваг хлопчики і дівчатка перевіряють на міцність гойдалки-кораблі, батьки розслабляються в кріслах-мішках.

Парк качелей на ВДНХ считается самым большим в мире

Фото: З-за довгих черг і недобросовісних відвідувачів нову розважальну точку на ВДНГ довелося обгородити парканом і встановити фіксовану ціну за вхід (Віталій Носач, Styler.rbc.ua)

Правда, за вхід на територію найбільшого парку гойдалок у світі доведеться заплатити.

За словами генерального директора ВДНГ Максима Бахматова, в перші ж дні після відкриття були зламані три і вкрадені дві гойдалки. Крім того, незважаючи на позитивні відгуки, гості комплексу скаржилися на великі черги.

"Якось мені подзвонили о пів на першу ночі і повідомили про черги на гойдалки. Ми зрозуміли, що з цим потрібно щось робити", - говорить Максим Бахматов.

Як результат, адміністрація Експоцентру прийняла рішення обгородити парк гойдалок парканом і встановити фіксовану плату за вхід.

Тепер вартість вхідного квитка складає 20 грн - час катання при цьому не обмежується. Для дітей зростом до 120 см вхід вільний (обов'язково в супроводі дорослого).

Рядом с парком качелей устанавливается большая детская площадка

Фото: Поруч з парком гойдалок обсутраивают великий дитячий майданчик (Віталій Носач, Styler.rbc.ua)

Після появи прайс-листа на вході в парк гойдалок ситуація кардинальним чином змінилася: черг немає, гойдалки більше не ламають і не крадуть, на території чисто. Однак деякі сім'ї обурюються.

"Знаєте, ми не проти заплатити 20 грн. Але ситуація така, що на території ВДНГ є багато інших розваг - і всі вони платні. За один день відпочинку тут пристойна сума йде", - розповідають відвідувачі парку гойдалок Володимир і Анна, які прийшли зі своїм сином.

Спортивний басейн на ВДНГ

Спортивный бассейн на ВДНХ

Фото: Відкриття басейну на ВДНГ заплановано на 25-30 червня (Віталій Носач, Styler.rbc.ua)

Плавальний сезон на ВДНГ відкриють вже 25 червня. Поки новий басейн працюватиме в тестовому режимі.

Основний басейн (25 метрів в довжину і 10 в ширину) розрахований на чотири доріжки. Розміри дозволяють віднести його до розминкою спортивних басейнів.

Також поруч з великим басейном встановлений маленький - для дітей.

На момент відкриття нової локації (з 25 по 30 червня) буде діяти тариф буднього дня. Дорослим відвідування басейну на ВДНГ обійдеться в 100, 125 і 150 грн (1, 5, 3 години і цілий день відповідно). За дитину необхідно буде заплатити 50, 65 і 75 грн. При цьому адміністрація Експоцентру зазначає, що для спортсменів встановлять особливий тариф – 35 грн (з 7 до 11 ранку).

На гладко вистриженою зеленій галявині розставлять шезлонги і парасольки. Поряд буде працювати бар, невеликий фудкорт, туалет і душова.

В майбутньому воду в басейні планують підігрівати, щоб відвідувачі ВДНГ могли купатися під відкритим небом ранньою весною і восени.

Батут і контактний зоопарк на ВДНГ

Батут и контактный зоопарк на ВДНХ

Фото: Великий батут на ВДНГ відкрили нещодавно (Віталій Носач, Styler.rbc.ua)

Повеселившись на гойдалках, діти можуть відправиться на великий батут. До речі, він підходить і для дорослих. Вартість – 50 грн.

Навпроти зони з батутом в даний момент йде будівництво контактного зоопарку. Дата його відкриття поки невідома, але адміністрація комплексу вже привертає до об'єкта увагу майбутніх відвідувачів. Обіцяють, що в зоопарку можна буде погладити і погодувати баранів, кролів, кіз, курей – всі тварини будуть доброзичливими і неагресивними.

Директор Експоцентру Максим Бахматов розповідає, що за підсумками опитування, в ході якого з'ясовувалися побажання відвідувачів комплексу, друге місце посів дитячий контактний зоопарк. За реалізацію ідеї взялися в цьому році.

Спілкування з тваринами обійдеться мінімум в 100 грн (точна вартість вхідного квитка буде встановлено вже після відкриття зоопарку).

Оранжерея, "сад мрій" і піаніно на ВДНГ

Оранжерея на ВДНХ

Фото: Біля оранжереї на ВДНГ щодня проходять весільні фотосесії (Віталій Носач, Styler.rbc.ua)

Стара оранжерея – ще одна унікальна локація на території Національного Експоцентру України. Чи варто говорити, що скляна будівля, увита плющем і виноградною лозою, - улюблене місце для фотосесій молодят в Києві.

Потрапити в будівля оранжереї можна під час планових екскурсій. Тут вирощують мандарини, пальми, є навіть лимон (на рік отримують близько 70 кислих плодів).

В густих квіткових заростях поруч з оранжереєю встановили невелику лаунж-зону, де можна розслабитися на солом'яних стільцях, замовивши що-небудь алкогольне в барі.

Пианино голубого цвета на ВДНХ

Фото: Піаніно блакитного кольору слід шукати біля оранжереї на ВДНГ (Віталій Носач, Styler.rbc.ua)

Радимо не полінуватися і обійти оранжерею. На задньому дворі будівлі самотньо стоїть піаніно, пофарбована в яскраво-блакитну фарбу. Грати на ньому не заборонено - будь-яка творчість тільки вітається.

До речі, всього на території ВДНГ є 7 чи 8 піаніно, доступних всім охочим пограти.

Сад желаний на ВДНХ плодоносит каждый год

Фото: Сад бажань на ВДНГ плодоносить щороку (Віталій Носач, Styler.rbc.ua)

"Сад мрій" простягається довгими фруктовими рядами поруч з оранжереєю на ВДНГ. Тут вирощують яблука, сливи, груші.

До речі, співробітники Експоцентру скаржаться, що відвідувачі обривають фрукти ще зеленими. Поки адміністрація боротися з цим не збирається.

"Якщо людям хочеться, нехай обривають. Тільки навіщо ж брати ще зелені фрукти?", - посміхається директор Максим Бахматов.

Лебедине озеро на ВДНГ

Лебединое озеро на ВДНХ

Фото: Лебеді і качки – улюбленці відвідувачів ВДНГ (Віталій Носач, Styler.rbc.ua)

Білі і чорні лебеді – ще один символ ВДНГ. Озеро біля ресторану "Прага" стало домом для численних пернатих, в тому числі і простих голубів.

На зеленому березі цілими групами збираються відвідувачі Експоцентру, щоб сфотографувати і погодувати птахів.

"Павільйон 39" - коворкінг і мейкерспейс на природі

Павильон 39 на ВДНХ

Фото: У мейкерспейсе є все необхідне, щоб створювати предмети своїми руками (Віталій Носач, Styler.rbc.ua)

На великій території ВДНГ знайшлося місце для ще однієї цікавої локації.

"Павільйон 39" - це коворкінг для тих, хто любить створювати різні предмети своїми руками. Усередині невеликого приміщення є все необхідне: верстати, інструменти, дошки для креслень та інше.


Фото: Тепер на території ВДНГ працює багато розважальних зон (Віталій Носач, Styler.rbc.ua)

У співробітників "Павільйону" можна замовити, наприклад, меблі ручної роботи за власними ескізами. Але краще майструвати все самостійно - а досвідчені робітники допоможуть.

Як кажуть в "Павільйоні", мета такого коворкінгу – показати, що робити предмети побуту самостійно краще, ніж купувати їх у магазині.

Фэтбайки, гироскутеры, моноколеса: прокат персонального транспорту на ВДНГ

Фэтбайки, гироскутеры, моноколеса: прокат персонального транспорта на ВДНХ

Фото: Взяти на прокат оригінальний велосипед або електричний самокат можна в спеціальному пункті біля самого входу на територію ВДНГ (Віталій Носач, Styler.rbc.ua)

Своєю обширною територією Національний Експоцентр України завжди приваблював спортсменів зі всього міста. Це відмінне місце для велопрогулянок, пробіжок і інших фізичних занять на відкритому повітрі.

Щоб пішки пройти з одного кінця Експоцентру в інший, знадобиться не менше години.

Стоимость проката персонального транспорта на ВДНХ

Фото: Вартість прокату персонального транспорту на ВДНГ (Віталій Носач, Styler.rbc.ua)

Біля входу на територію ВДНГ завжди можна орендувати велосипед, а нещодавно адміністрація комплексу організувала нову точку прокату. Тут є електричні фэтбайки, минибайки, самокати, моноколеса, гироскутеры і гироборды. При цьому досвідчені інструктори розкажуть і покажуть, як користуватися всією цією "чудо-технікою".

Врахуйте також, що прогулянка на електричних засобах пересування – задоволення не з дешевих. Вартість прокату вражає.

Нагадаємо, раніше Styler побував на екскурсії по старих павільйонів. Звіт - у нашому репортажі "Примари" минулої епохи: такого ВДНГ ви ще не бачили".