ua en ru

Петра і Павла: історичні витоки християнського свята

Петра і Павла: історичні витоки християнського свята Фото: Ікона Петра і Павла (azbyka.ru)

Історія життя великих Святих Петра і Павла. Як бідний син рибалки і переслідувач християн стали першими апостолами покликаними

У День Петра і Павла 2016 - 12 липня (за старим стилем-29 червня) православні всього світу вшановують пам'ять первоверховних апостолів, які стали головними вчителями християнської віри.

День Петра і Павла: дата свята

Апостолів називають двома діаметральними протилежностями. Петро був відданим учнем Христа і служив йому з самого початку, а Павло – затятий противник християнства, увірував у Господа вже в зрілому віці. Петро - бідний рибалка, а Павло – син заможних батьків, утворений римський громадянин. Так що ж об'єднує Петра і Павла?

Але незважаючи на різні історії доль, вони обидва отвержено служили Господу, славили його в проповідях, були місіонерами в багатьох країнах і, за переказами, були страчені в один день. Петра і Павла вбили в Римі в 67г. при уряді імператора Нерона.

Икона Петра и Павла (obozrevatel.ua)

Фото: Святі апостоли Петро і Павло (obozrevatel.ua)

Дата, коли апостоли прийняли мучеництво, вказана в Римському і Карфагенского календарях. Свято Петра і Павла 12 липня придбав особливу значимість у 324г., коли в Римі і Константинополі були побудовані храми в честь апостолів. З тих пір він святкується щорічно і є неперехідним.

Петра і Павла: історія життя великих мучеників

Син рибалки Симон, саме так спочатку звали Петра, народився в Вифсаиде і доводився братом святому Андрію Первозванному. Він був одружений і побудував будинок у Капернаумі.

Ісус явився до Симона під час рибної ловлі на Кенисаретском озері і з того часу він віддано служив Сина Господнього, був прив'язаний до нього більше інших і завжди знаходився поряд з Христом. Саме Ісус назвав його ім'я Петро (Камінь).

Коли Христа схопили, Петро тричі відрікся від Господа, ніж потім щиро розкаявся і спокутував свою зраду вірним служінням християнській вірі до кінця своїх днів.

Після зішестя до учнів Христа Святого Духа, Петро навернув до християнської віри 3 тисячі осіб. Апостол ходив із проповідями по країнах Середземномор'я, був у Малій Азії, Єгипті, Греції, Іспанії, Британії. У Новий Заповіт включені два соборні послання Петра.

День Петра и Павла отмечается 12 июля (ytimg.com)

Фото: День Петра і Павла відзначається 12 липня (ytimg.com)

У 67г. апостол приїхав у Рим, де був схоплений і страчений за євангельську проповідь. На прохання Петра, його розіп'яли вниз головою, так як він вважав недостойним прийняти смерть як Ісус Христос.

Павло спочатку носив ім'я Савл, народився в багатій родині в Малій Азії (місто Тарс). Його предки були юдеями, тому Савл мав права римського громадянина.

Отримав освіту в рабинської академії в Єрусалимі і готувався стати рабином. Після закінчення навчання мав владу переслідувати прихильників Ісуса Христа і був затятим гонителем християнської віри.

Одного разу по дорозі в Дамаск Савла висвітлив яскраве світло, від якого він втратив зір. Раптово пролунав голос: "савле, Савле, чому ти Мене переслідуєш?". Поставивши запитання: "Хто Ти?" Савл почув відповідь: "Я Ісус, Якого ти переслідуєш".

Фреска с изображением апостолов Петра и Павла (pravmir.ru)

Фото: Фреска із зображенням апостолів Петра і Павла (pravmir.ru)

Зір до нього повернулося тільки через кілька днів, але вже до цього часу Савл прийняв християнську віру. З 45 по 51г. він з місією обійшов безліч міст, познайомився з апостолами, які дали йому ім'я Павло.

За своє життя Святий Павло написав 14 послань, які були включені в Новий Завіт. Апостола неодноразово заарештовували, а в 67г. він прийняв мучеництво. Павло, як римський громадянин, був розп'ятий, йому відтяли голову.

За свою вірність Богові і мученицьку смерть апостоли домоглися прощення і благословення. І от 12 липня ми вже майже два тисячоліття святкуємо Петра і Павла .

День Петра і Павла 2016: як провести свято

У християнське свято Петра і Павла не можна сваритися і навіть допускати негативні думки. Цей день краще присвятити сім'ї і сходити на служіння до церкви. Дозволяються тільки дрібні справи по дому, від важкої праці і праці на землі краще відмовитися.

12 липня на свято Петра і Павла закінчується Петрів піст, і вже можна готувати молочні страви.