ua en ru

Як правильно фотографувати: поради новачкам

Як правильно фотографувати: поради новачкам Фото: Діти - самі вдячні фотомоделі

Часто буває, що пейзажі на ваших фотографіях виглядають чарівно, а от зі знімками людей щось не так. Як поліпшити свої навички фотографії - читайте в нашій статті

Ми дожили до моменту, коли фотокамеру має кожен. Сімейний фотоархів є у всіх. Але чи завжди знімки в ньому вдалі? Давайте ж розберемося, як правильно фотографувати людей, щоб фотографії хотілося зберегти в сімейному архіві на довгі роки.

Як навчитися фотографувати людей

Почнемо з головного - люди, на відміну від природи, мають свій погляд на вашу роботу, і з ним потрібно рахуватися. Бажано дізнатися думку людини, якого плануєте зберегти до початку фотосесії, а ще краще подивитися разом знімки, вдалі з його точки зору. Коли рівень фотографій і техніки узгоджений, має сенс почати обговорювати майбутню роботу. Саме так: "роботу". Тому що фотосесія довжиною в кілька годин - це дуже копітка робота. Фотографуючи людей, потрібно володіти не тільки майстерністю фотографії, але і майстерністю комунікації.

Як правильно фотографувати: поради новачкам

Фото: Запропонуйте своїм друзям безкоштовну фотоссеию і практикуйтеся!

А почати навчання найкраще з фотографування дітей. Несподівано? Пояснюємо. Ви вже прочитали багато розумних букв і вам потрібно переходити до практики, справа стала за моделями. Розглянемо можливі варіанти. Якщо починати з друзів і колег - готуйтеся вислухати гори порад і зауважень, не кажучи про можливості образити людину невдалим фото. Фотографування випадкових людей на вулиці вимагає особливої психологічної підготовки знімав, так і реакція перехожих на те, що їх знімає незнайома людина, не завжди адекватна. Знімати модель? З починаючим фотографом не кожна погодиться. Знімати в студії? Не у кожного початківця фотографа є студія або можливість орендувати студію.

Прикордонний випадок - знімати свою дівчину або подругу. По-перше, ви проводите разом багато часу, так чому б не витратити його з користю, по-друге, є надія, що з поваги до вас вона не буде сильно критикувати результат. А якщо у дівчини немає? Вийдіть у двір до дітей, або в гості до друзів з дітьми. Сюжетів - маса! Вони і бігають, і сидять, і зависають на сходах. А яка багата міміка! Діти найчастіше радісні і зарядять позитивом і фотографа. Та й фотографа діти цінують не так за фотографії, як за процес. І розташовують масою часу!

Вибираємо ракурс:

- якщо хочете зняти людину в повний зріст - краще це робити з рівня грудей або навіть пояса моделі, так як зйомка з рівня очей спотворює пропорції фігури;

- якщо ж ви робите фотопортет, тоді краще фотографувати з рівня очей;

- зйомка зверху або знизу значно спотворює фотографію, але може надати певний цікавий ефект знімку;

- намагайтеся не знімати людей прямо в лоб, краще фотографувати трохи збоку: скрадається асиметрія обличчя, зорово зменшуються щоки;

- покажіть моделі кілька поз, щоб людина на фото виглядав розслаблено, а не стоять як вартовий на посту.

Як правильно фотографувати дзеркальним фотоапаратом

Отже, маємо на увазі, що дзеркальний фотоапарат вже є, залишилося дізнатися, як красиво фотографувати. Перше правило старе, як світ: вчіть матчастину. У деяких зеркалках є режим "auto", але ви ж не для цього витратили такі гроші?

Дзеркальний фотоапарат значно складніше "мильниці". Відмінність стосується як механічної частини, оптичної системи, способу візування, так і "прошивки" - програмного забезпечення, навігації меню налаштувань. Кардинально відрізняються ваші можливості по дообладнанню оптики змінними об'єктивами, фільтрами, різноманітними насадками, фотоспалахом, блендою, штативом, виносним акумулятором. Друге правило стосується техніки зйомки.

Фото: Не варто купувати дзеркальну камеру, щоб весь час знімати в автоматичному режимі

Тепер вам не обійтися без витримки, діафрагми і фокусної відстані. Ця трійця, взаємодіючи зі світлом, створить на вашій матриці всі найкращі шедеври. А тому потрібно не тільки знати їх в обличчя, але і знати їх "характер", вміти маніпулювати ними. Так все-таки, як правильно фотографувати дзеркальним фотоапаратом? Правильно буде почати з обладнання. У залежності від сюжету зйомки підберіть об'єктив (якщо є можливість), візьміть спалах, якщо передбачається недолік освітленості або наявність контрового світла, штатив - якщо припускаєте зйомку нерухомих предметів або тривалі витримки, бленду і все таке. Правильно визначте час для зйомки. Від часу залежить освітленість об'єкта, напрямок сонячних променів, доступність об'єкта. Далі настає момент Його величності Сюжету. Зокрема це "правило третин", збалансованість планів, об'єктів у кадрі.

Характер і настрій кадру тепер для вас не порожній звук. Банальне фото з великим об'єктом на долоні у стоїть ближче людини залиште "свадебщикам".

Робота з перспективою на кшталт макіяжу, її в кадрі має бути рівно настільки, щоб бути непомітною. І, звичайно, ті, хто в кадрі - чоловіки, жінки, діти. Нехай ваші моделі приймають правильні пози. Жінка може бути ніжною, грубою, різкою, захопленої, задумливою. Чоловік зазвичай асоціюється з мужністю, силою, досвідом, іноді гнівом. Дитина - це, як правило веселощі, безпосередність, жвавість, цілеспрямованість. Спробуйте зобразити модель в декількох душевних станах - і ви дізнаєтеся ще один вимір фотографії.

До речі, багато людей не люблять позувати, тому що не знають як правильно фотографуватися.