Різдво Пресвятої Богородиці: суть і традиції святкування

STYLERДозвілля        21.09.2016 - 11:00
Фото: Статуя Пресвятої Богородиці (mlady.net)
Фото: Статуя Пресвятої Богородиці (mlady.net)

У Різдво Діви Марії жінки просять Богоматір про найпотаємніше, а по погоді визначають, якою буде майбутня зима

21 вересня православні християни відзначають Різдво Пресвятої Богородиці. Суть, традиції, прикмети, що не можна робити в цей день і як правильно відзначати свято розповість Styler.

Різдво Пресвятої Богородиці: суть і біблійна історія

У церковному календарі свято щорічно відзначається 21 вересня (8 вересня за старим стилем Різдво Пресвятої Богородиці 2016 відзначила католицька церква).

Народження Діви Марії, матері Спасителя Ісуса Христа, є великим християнським святом. Її поява на світ була справжнім дивом для літньої сімейної пари з Назарета.

Анна та Іоаким

Фото: Анна і Іоаким - батьки Діви Марії (riafan.ru)

Анна і Іоаким жили праведно і щодня просили Господа про дитину. Іоаким навіть пішов в пустелю молитися на самоті, коли до нього з'явився Архангел Гавриїл і сповістив про те, що незабаром у них з'явитися дочка, через яку в усьому світі буде славитися їх рід. Таке ж видіння було і у Анни.

Іоаким повернувся додому, і через дев'ять місяців пророцтво збулося. Дівчинку назвали Марією, до трьох років вона жила в батьківському домі, а після Анна і Іоаким відвели її до Єрусалимського храму для служіння Господу.

Свято Різдва Пресвятої Богородиці почали відзначати ще в VI столітті, в храмах в цей день проводяться урочисті служби. Діва Марія не тільки подарувала світові Великого Спасителя людського, вона з чистим серцем молиться за всіх людей перед Господом.

Різдво Пресвятої Богородиці

Фото: Різдво Пресвятої Богородиці (berezniki.cerkov.ru)

Різдво Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії вважається днем ​​великої радості і традиційно жіночим святом, коли молоді дівчата можуть помолитися про народження дитини, лікування від безпліддя і сімейне благополуччя.

Різдво Пресвятої Богородиці: традиції і звичаї з народу

Так як Різдво Богородиці відзначається в кінці вересня, в народі в цей період закінчували збір врожаю. У селян свято мало назву Госпожинки, Мала Пречиста або Пасіків день (21 вересня починали прибирати бджолині вулики з пасік).

Святкування тривало кілька днів, частування готували з продуктів нового врожаю, пекли пироги з рибою і грибами. Цей період збігається з постом, тому страви з м'яса на стіл не подавалися.

Жінки з ранку вирушали до річки, щоб умитися до світанку. Вважалося, що цей обряд продовжує молодість, а незаміжнім дівчатам допомагає швидше зустріти своє кохання.

Різдво Богородиці - свято врожаю в народі

Фото: Різдво Богородиці - свято врожаю в народі (sadogolik.ru)

Молодята на Різдво Богородиці приймали в гостях родичів. Дружина готувала на стіл різні частування, намагаючись показати, наскільки вона хороша господиня. Якщо гостям подобалися страви, їй дарували червону хустку, а якщо запрошені були незадоволені частуванням, то чоловікові дарували батіг, щоб він навчив дружину смачно готувати.

За традицією, на свято пекли хлібці, які прикрашали написами Р і Б, що означало Різдво Богородиці, їх освячували в церкві, роздавали близьким і клали під ікони. Коли в родині хтось хворів, йому давали шматочок такого хлібця, вважаючи його лікувальним.

Прийшовши на святкову службу в храм жінки проводили такий обряд: під свічку, обмотану квітами з паперу, клали записочку з проханнями до Діви Марії. Якщо свічка горіла разом з цією запискою, це означало, що всі прохання будуть виконані.

Різдво Пресвятої Богородиці: що не можна робити в свято і як його правильно відзначити

У цей день слід уникати важкої фізичної роботи, сварок, лихослів'я і пліток. Так як 21 вересня Різдво Пресвятої Богородиці потрапляє на період посту, заборонено готувати страви з м'яса і птиці, а також пити алкоголь

Свято потрібно провести з добрими думками в колі сім'ї. За повір'ям, якщо жінка хоче завагітніти, то в Різдво Богородиці вона якомога більше повинна допомагати нужденним.

Різдво Пресвятої Богородиці: прикмети

Практично всі святкові прикмети пов'язані з наглядом за погодою:

Якщо на Різдво Діви Марії хороша погода, то до зими буде тепло, а якщо йде дощ - залишок осені буде дощовим.

Якщо роса на Різдво Богородиці швидко висохла - зима буде не сніжною.

Погода з Різдва Богородиці чотири тижні тримається.

Вітер на Богородицю до вітряної зими.

Якщо вранці тепло, а вдень різко похолодало - скоро почнуться заморозки, а зима буде дуже холодною.

Ранковий туман 21 вересня до затяжних дощів.

Прикмети 21 вересня на погоду восени і взимку

Фото: Прикмети 21 вересня на погоду восени і взимку (zn.ua)

Ще одна прикмета на Різдво Богородиці пов'язана з залученням удачі. Якщо 21 вересня ви забруднили руки чимось чорним, варто очікувати підвищення зарплати і просування по кар'єрних сходах. Але для того, щоб прикмета спрацювала, треба постояти на вінику протягом декількох хвилин.

On Top