ua en ru

Як себе мотивувати: кілька прийомів для саморозвитку

Як себе мотивувати: кілька прийомів для саморозвитку Фото: Поставте собі надихаючу мета і йдіть до неї

Мотивація вважається одним з ключових навичок на шляху до успіху в житті. Але навчитися розпоряджатися цим навиком не так легко, як може здатися

Як змусити себе взятися за те, що не цікаво? Як взятися за справу, до якої нележит душа. Як себе мотивувати? Ці та інші питання неодноразово виникають у багатьох.

Давайте розберемося, що ж це таке - мотивація. У перекладі з латинської - це спонукання до виконання будь-якої дії, зацікавленість у кінцевому результаті. Якщо розглядати види мотивації - отримаємо чималий список. Але для нашої аудиторії основними видами є внутрішня і зовнішня; крім них - негативна і позитивна мотивація. Зовнішня мотивація залежить від зв'язку людини з навколишнім світом. Пояснимо простіше - якщо дівчина сидить на дієті з-за плаття, яке вона не може надіти із-за зайвих кілограмів або сантиметрів на талії, красивий наряд є зовнішнім мотиватором. При внутрішній мотивації нагорода людини полягає в його світовідчутті: підвищення почуття власної гідності, зростання впевненості в собі, своїх силах і можливостях, самореалізації. Тобто внутрішнім мотивом для схуднення є кінцевий результат - впевненість у своїй красі і привабливості.

Як себе мотивувати: кілька прийомів для саморозвитку

Фото: Придумайте свою, особисту мотивацію

Поняття позитивної та негативної мотивації навіть важливіше двох попередніх. "Я сяду на дієту і буду мати красиву фігуру" - позитивна; "я буду сидіти на дієті і не буду потворно толстой" - негативна мотивація.

Одна знайома, бажаючи схуднути, в моменти гострого бажання зірватися і побалувати себе смачненьким брала фото товстої жінки і в фотошопі підставляла їй своє обличчя. Вона стверджує, що при погляді на себе "таку" бажання є різко пропадало - це елементарний приклад негативної мотивації. Тепер, я думаю, зрозуміло, що позитивна мотивація заснована на приємних стимулів, а негативна - на негативних. Ще є таке поняття, як мотивація досягнення - більш вузька, але не менш важливо для дівчат. Вона має практично саму головну роль в людському успіху. Це бажання досягти високого результату в певній діяльності.

Секрети і способи самомотивації

Самомотивація - це наша заповітна мрія, мета. Щоб досягти мрії чи мети - ознайомтеся з декількома способами, які допоможуть зробити це швидше.

- Знайомтеся з успіхами інших людей. Зробити цей процес приємним можуть мотивуючі фільми: переглянете або познайомтеся з такими шедеврами, як "Гладіатор", "Ніколи не здавайся", "Мільйонер з нетрів", "Вежі Близнюки", "В гонитві за щастям" - і життя знайде нові фарби, а в боротьбі за досягнення чого-небудь в цьому житті відкриється друге дихання;

- ігноруйте непотрібне;

- Зрозумійте, що вам набридає;

- Частіше смійтеся, не сумуйте;

- Ведіть щоденник досягнень;

- Займайтеся спортом;

- Вмійте створити потрібну обстановку;

- Не ведіть один проект довго і без перерв;

- Оцінюйте свої досягнення;

- Говоріть про свої задумки, фонтанируйте ідеї, діліться задумами.

Якщо ви прийшли з роботи або тренування і вам не хочеться нічого, крім як лягти і щось почитати, присвятіть цей час працям людства про мотивації.

Наприклад, якщо ви ніяк не змусите себе зайнятися своєю фігурою, прочитайте такі мотивуючі книги: "Легкий спосіб скинути вагу" Алена Кара, "Я не вмію худнути" П'єра Дюка, "Легкий шлях до стрункості. Схуднути назавжди" Маргарити Корольової.

Фото: Знайдіть те, що вас надихає

Як навчитися мотивувати себе

Застосовувати способи, придумані іншими, легко. Але в повсякденному житті краще навчитися жити так, щоб мотиви народжувалися самі по собі, і не треба було робити над собою титанічні зусилля. Вам допоможуть такі правила:

- Опишіть свою ідеальну життя, щоб знати, до чого прагнути;

- Намагайтеся підтримувати позитивний настрій, цінуйте кожну мить життя;

- Не стійте на місці - потроху, але рухайтеся вперед;

- Займайтеся тим, що подобається;

- Їжте здорову їжу;

- Не бійтеся помилятися, розвивайтеся в усіх напрямках;

- Частіше виїжджайте на природу;

- Перш ніж питати, як себе мотивувати - надихайтеся від того, що бачите навколо;

- Не залишайте розпочаті справи незавершеними;

- Балуйте себе;

- Знайдіть ідеал і наслідуйте йому;

- Думайте про прогрес більше, ніж про помилки

Дотримуючись всіх цих порад, можна досягти будь-яку мета або втілити мрію, яка здавалася нездійсненною. Удачі!