ru ua

Трійця 2017: що не можна і що можна робити в цей день

Трійця 2017: що не можна і що можна робити в цей день Фото: Трійця - яскраве свято (pixabay.com/Couleur)

Ритуали, прикмети, звичаї на Трійцю, і що заборонено робити в світле християнське свято

Трійця 2017 відзначається православними християнами 4 червня. Цей світлий день багатий на традиції, обряди та прикмети. Про те, як правильно відзначити Трійцю, і що не можна робити в свято, розповість Styler.

Трійця 2017 Україна: походження традицій

Свято Трійці, або як його називають в народі, Зелені святки, має особливе значення для християнської віри. В цей день понад дві тисячі років тому сталося диво явлення Святого Духа апостолам та утворилася божественна триєдність. Також Трійцю називають днем ​​створення Новозавітної церкви.

Варто зазначити, що народні традиції святкування Трійці сягають корінням в дохристиянську добу. Стародавні слов'яни в цей період відзначали настання літа, коли природа пробуджувалася і пишно цвіла. Пізніше язичницькі і церковні ритуали змішалися, і колись народний звичай прикрашеня будинку зеленню тепер підтримується і в храмах.

На Трійцю будинки прикрашають зеленнюФото: На Трійцю будинки прикрашають зеленню (pixabay.com/Hans)

Трійця: прикмети та обряди підготовки до свята

Найголовнішим звичаєм є генеральне прибирання оселі напередодні Трійці. Потрібно ретельно вичистити і вимити весь дім, позбутися старих речей, з якими пов'язані погані спогади. Після цього приступають до прикрашання кімнат.

У народі вважалося, що Трійця є днем, коли на землю спускаються душі померлих. Тому всі вікна і двері пишно прикрашалися зеленими гілками. У них, згідно з повір'ями, і ховалися духи родичів.

Для залучення удачі і любові в сім'ю жінки розкидали по підлозі гілочки польових квітів і трав. Ви також можете зібрати трав'яний букет і поставити його в кімнаті. Бажано, щоб такий ритуальний букетик включав:

  • гілочки берези - це дерево символізує молодість і продовження життя;
  • м'яту або мелісу - вони очищають енергетику будинку;
  • полин - захищає від темних сил;
  • болотний аїр - залучає удачу, благополуччя і здоров'я;
  • любисток - приносить в будинок любов і захищає від пристріту.

Молоді дівчата проводили численні обряди на залучення любові і женихів саме в Зелені святки. Зокрема, традиції пов'язані з плетінням вінків з польових квітів.

Увечері на Трійцю подруги збиралися разом і кидали сплетені вінки у воду. Якщо віночки сходилися, значить, дівчині в цьому році судилося зустріти судженого і вийти заміж. Цікаво, що на Полтавщині вінки відносили до лісу мавкам, щоб ті допомогли скоріше зустріти нареченого.

Дівчата в Трійцю плели вінкиФото: Дівчата в Трійцю плели вінки (pixabay.com/Pexels)

У Трійцю цвіте жито, і, за переказами наших предків, саме в цей період на землю спускаються душі родичів. Якщо піти в переддень свята на кладовище з поминальним обідом і попросити допомоги у померлих, весь наступний рік сім'я буде захищена від невдач.

Трійця 2017: як відсвяткувати правильно і що не можна робити

До вечора суботи потрібно закінчити всі домашні справи і приготування святкових страв, адже в свято суворо забороняється будь-яка робота. Господині на Трійцю готували тільки пироги. Маленький шматочок кожного такого пирога слід засушити і зберігати до весілля своїх дітей. Вважається, що сухарик Троїцького хліба обов'язково принесе удачу і благополуччя новій родині.

За традицією, на свято потрібно сходити на ранкову службу до церкви. Після Літургії єдиний раз на рік проводиться читання особливих молитов. Перші дві з них вимовляються за здравіє православних християн, а остання - за упокій померлих. Під час цих молитов прийнято схилити коліно.

Трійця - свято добра, зелені і пробудження життяФото: Трійця - свято добра, зелені і пробудження життя (pixabay.com/congerdesign)

Також в церкві освячують гілки і букети зелених рослин. Окроплені святою водою трави набувають особливої цілющої сили.

Після відвідин храму сідають за святкові столи. До речі, їсти в цей день можна абсолютно все. Петрів піст наступає тільки через тиждень після свята.

Трійця 4 червня - це свято, яке прийнято проводити в колі сім'ї та рідних людей, дарувати квітучі букети, які символізують розквіт віри, добро і Божу благодать.