ua en ru

В Україні пройде найбільший День Вуличної Музики

В Україні пройде найбільший День Вуличної Музики Фото: День Вуличної Музики в 2016

Наймасштабніший міжнародний музичний волонтерський проект відбудеться 20 травня

В четвертий раз 20 травня в Україні пройде День Вуличної Музики, суть якого полягає в тому, щоб наповнити кожен місто звуками всіляких музичних інструментів, голосів, радістю і добром. Для цього щорічно в третю суботу травня на вулиці виходять сотні виконавців найрізноманітніших музичних стилів і напрямків.

Вперше цей красивий музичний флеш-моб був придуманий в 2007 році в Литві, і за 11 років до неї приєдналися Латвія, Росія, Грузія, Вірменія, Ірландія, Бельгія, Португалія та інші країни.

"За цей час український День Вуличної Музики відкрив широкій публіці такі таланти, як Дмитро Побережний, група Ray Band, Reve Ta Stogne, Оксана Семченкова (Jerry Springle) і масу інших, молодих і не дуже, як досвідчених, так і початківців, але дуже справжніх музикантів. Виступали також і більш відомі гурти та виконавці, серед яких Святослав Вакарчук, Денис Дудко ("Океан Ельзи"), Діля (Едуард Приступа) та Богдан Кутєпов, Fontaliza, MYOPIA, Правиця, литовський гурт Біплан, Blooms Corda, Ірена Карпа та гурт Qarpa, Христина Соловей, Павло Ігнатьєв і Мар'яна Головко. Крім усього іншого, виступали також дитячі оркестри, повелителі африканських барабанів, і віртуози з етнічними інструментами і маса інших оригінальних і унікальних талантів. В минулому році тільки в Києві на Дні Вуличної Музики протягом одного дня виступило понад 600 музикантів.

altФото: Минулорічний День Вуличної Музики (streetmusic.com.ua)

"Дуже круто бути частиною великої музичної павутини. Раз на кілька днів мені пише нове місто, хоче приєднатися до всеукраїнської музичної сім'ї - так ми, організатори Дня вуличної Музики в Україні, самі себе називаємо. Звичайно ж, Київ заряджає інші міста, вчить, ділиться досвідом, допомагає всім новим містам на старті. Ми придумуємо щось нове і більшість міст вдало наслідує приклад столиці. у цьому році київська команда вуличних музикантів планує реалізувати свій задум щодо власної краудфандингової платформи. Благодійники, які підтримають фестиваль, зможуть отримати за свої пожертви класні подарунки, починаючи від сувенірів День вуличної Музики і закінчуючи ексклюзивами від відомих музикантів, які допомагають нам, надаючи ці самі речі. Будуть подарунки від ONUKA, Dakh Daughters, Івана Дорна, групи "Океан Ельзи" Святослава Вакарчука, Христини Соловей, Alloise, Ірени Карпи, Антон Слєпаков, групи "Хамерман Знищує Віруси", Famila Perkalaba, Шрі-Ланка, групи Ray Band та багатьох інших. В основному всі сюрпризи, які ми готуємо, будуть музичними, але будуть і подарунки для справжніх цінителів - особисті речі музикантів або можливість сходити з ними на каву. До кінця тижня ми плануємо закінчити роботу над платформою і з наступного тижня відкрити її", - розповіла Олеся Корженевська, голова ОО Логістичний Штаб і продюсер Дня Вуличної Музики в Україні.

altФото: День Вуличної Музики в 2016 (streetmusic.com.ua)

У 2017 році участь у святі 20 травня вже підтвердило 30 міст. Більшість з них готує цей фестиваль не вперше, але є і новачки, наприклад, в цьому році це Нововолинськ, Суми, Канів, Кам'янське та ін. В деяких містах, наприклад, в Одесі, постійні організатори досі не знайдені, тому проведення свята в Одесі під питанням.

У Києві День Вуличної Музики триватиме 20 травня з 12:00 до 22:00 одночасно на дев'яти локаціях на Пейзажній алеї, під Національним Музеєм Історії України, на Поштовій площі біля Річкового вокзалу, на ВДНГ, в сквері Небесної сотні, на Воздвиженській, 32 і буде електронна локація від Keller Bar.

Виступити під час Дня Вуличної Музики може кожен бажаючий.

До речі, медики розповіли про користь живої музики для здоров'я.