В Україні пройде найбільший робофестиваль Європи

Понеділок 09 квітня 2018 18:31
В Україні пройде найбільший робофестиваль Європи
Фото: прес-служба

Десятий ювілейний STEM-фестиваль ROBOTICA 2018 відбудеться у Києві на ВДНГ 12-13 травня

Уявіть собі ідеальний family-day. Зона активних розваг на свіжому повітрі, цікаві майстер-класи для всієї родини, сотні роботів, що змагаються поміж собою, та тисячі інженерів-конструкторів у віці від 6 років, а до цього — яскраві фотостенди і корисні фудкорти. Все це чекає на вас в Киїєві вже 12-13 травня в рамках найбільшого науково-технічного фестивалю України ROBOTICA 2018.

Його організатори, ГО "Міжнародна організація "Інноваційні освітні технології", займаються формуванням і розвитком української інженерно-технічної освіти, допомагають талановитим дітям і студентам виховувати і розвивати лідерські якості та сучасне інженерне мислення. Головним партнером ROBOTICA виступає Технічна студія "Винахідник" — лідер позашкільної STEM-освіти України.

На фестивалі можна буде відмінно провести час з родиною, познайомитися з останніми новинками в освіті, взяти участь в конкурсах, майстер-класах, ну і звичайно, дізнатися все про роботів та навіть зібрати свого.

 У світі, де роботизовані машини є в кожному будинку, Ілон Маск запускає автомобіль у відкритий космос, а людиноподібний робот став першим в світі андроїдом, який отримав офіційне громадянство нарівні з людиною, інжиніринг та програмування стають найбільш затребуваними професіями майбутнього. Починати занурення в них краще в пізнавально-ігровій формі, що і пропонує зробити ROBOTICA!

В Україні пройде найбільший робофестиваль Європи

У програмі фестивалю:

- World Robot Olympiad (WRO). Вік учасників 6-25 років.

Найпрестижніша олімпіада з робототехніки для дітей та молоді, в якій бере участь більше 22 тисяч команд з понад 60 країн світу. Тема цього року — "Як нагодувати людство". Завдання — рішення проблем продовольчого сектора за допомогою роботів. За перемогу в олімпіаді змагатиметься відразу кілька вікових груп.

Найменші конструктори займуться проектуванням Суперферми, де всі процеси будуть роботизованими. 

Учасники молодшої ліги створять робота-сортувальника, завдання якого — допомогти людям в зборі фруктів і овочів. Його робота повинна скоротити кількість невикористаної продукції, яка зараз становить приблизно третину світового врожаю.

Середня ліга буде вирішувати проблеми точного землеробства, а найбільш дорослі учасники зі старшої ліги —- шукати шляхи найбільш оптимального поширення їжі.

Переможці зможуть представити Україну в фіналі, який пройде цього року в Таїланді і збере найкращі команди світу з робототехніки. Учасники Всесвітньої олімпіади з робототехніки отримають додаткову перевагу при вступі до найпрестижніших університетів світу.

В Україні пройде найбільший робофестиваль Європи

- Змагання роботів. Вік учасників 10+

Справжні олімпійські ігри для роботів! Учасникам необхідно буде створити автономних роботів, які зможуть у найкоротші терміни виконати поставлені перед ними завдання. Змагання пройдуть у двох категоріях — робосумо і слалом.

Причому спостерігати за ними не менш цікаво, ніж приймати участь!

В Україні пройде найбільший робофестиваль Європи

— Алея стартапів. Вік учасників 13-25 років.

Як вирішити сучасні проблеми людства, розвинути критичне мислення і корисні навички у студентів і школярів? На всі ці питання спробують відповісти юні автори стартапів, головне завдання яких — знайти вирішення актуальних проблем на задану тематику, використовуючи тільки власні розробки. Запропоновані моделі іноді можуть бути настільки незвичайними, що познайомитися з новими ідеями буде цікаво не тільки членам журі, а й досвідченим бізнесменам. Деякі з них повинні допомогти їм пережити в майбутньому відкрити нові горизонти розвитку людини і науки, як єдиного цілого і направити бізнес в потрібний бік.

В Україні пройде найбільший робофестиваль Європи

— Виставка LEGO-творчості. Вік учасників 3+

Представити свої авторські роботи — мрія для всіх талановитих конструкторів незалежно від їх віку. Підготовка до виставки починається задовго до фестивалю і, як правило, не закінчується після його проведення. Надзвичайно творча атмосфера надихає не тільки самих учасників, але і всіх гостей фестивалю.

В Україні пройде найбільший робофестиваль Європи

Є тільки одна непорушна умова виставки LEGO-творчості: представлена ​​модель повинна бути авторською, побудована не по інструкції і тільки з деталей конструктора LEGO.

Для участі в перерахованих активностях необхідно пройти попередню реєстрацію на сайті.

— Дитячий Архітектурний фестиваль. Вік учасників 3+ (вхід вільний)

Фестиваль, що по праву можна вважати головною прикрасою фестивалю ROBOTICA. Дивовижні і масштабні архітектурні конструкції, представлені командами дітей дошкільного та шкільного віку. Головна мета архітектурного фестивалю — розвиток інженерних, архітектурних, дизайнерських та комунікативних навичок через командну роботу над спільним проектом. Цього року була обрана тема — "Водний світ". Команди-учасники запропонують гостям познайомитися зі своїм ідеями і презентаціями проектів, що цілком і повністю створені з деталей конструктора LEGO.

- Технічні майстер-класи. Вік учасників від 3 до 16 років

Унікальні навчальні майстер-класи, де навчання проводять за допомогою освітніх конструкторів LEGO Education. Такий підхід не просто захоплює дітей, а й допомагає розвинути креативне мислення, віру у власні сили, вміння працювати в команді. І що ще важливо, точні і складні, на перший погляд, предмети — математика, програмування і робототехніка — під час майстер-класу стають зрозумілими, цікавими і захоплюючими, допомагають виявити приховані таланти вашої дитини.

- Велике будівництво Falcon 9

Усі шанувальники конструювання отримають унікальну можливість приєднатися до будівництва найбільшої ракети Falcon 9, створеної з кубиків LEGO. Ця подія може стати найбільш пам'ятною сімейною командною роботою. Кожен учасник забере з собою спогади і яскраві фотографії. Вік і кількість учасників не обмежені. Точну копію Falcon 9 будуватимуть два дні. Передбачається навіть, що створена модель стане настільки масштабною, що буде занесена до "Книги рекордів Гіннеса" як найбільша ракета, створена з кубиків LEGO.

Ще один рекорд на фестивалі може бути зафіксований за призовим фондом — усі учасники фестивалю ROBOTICA (а їх понад 2,5 тисячі) отримають від партнера компанією "Лего Україна" конструктори LEGO. Адже діти здатні творити чудеса, коли їх творчість оцінено і винагороджено по достоїнству.

І не варто думати, що ROBOTICA — це тільки олімпіади та майстер-класи. Цього року фестиваль розширює свою територію і концепцію до великого сімейного свята. Крім усього перерахованого, гостей ROBOTICA чекають різноманітні корисні фудкорти зі спеціальним дитячим меню, розважальні зони з виступами дитячих танцювальних колективів і цікаві активності на свіжому повітрі.

Детальніше про фестивалі в Facebook.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся