На українців чекає реєстрація сім-карт
Реєстрація користувачів мобільними мережами стане незабаром обов'язковою.
Реєстрація користувачів мобільними мережами стане незабаром обов'язковою. Процедура вже розроблена, затверджена і незабаром почне діяти. І як завжди, в такому нововведенні є свої плюси і свої мінуси.
Скільки відведуть на реєстрацію часу?
Ініціативу ввести таке нововведення проявили ще влітку поточного року. Проблема була з розробкою чіткого механізму. І тільки в середині жовтня спеціальна комісія з питань регулювання зв'язку та інформатизації зробила процедуру реєстрації простіше. Тепер же, для того, щоб нововведення почало діяти, його повинен схвалити парламент.
Якщо проект буде прийнятий, то на реєстрацію всім мобільним операторам відведуть тільки дев'ять місяців. За цей час вони будуть зобов'язані не тільки зареєструвати нових користувачів, а й внести в базу даних тих, хто здобував сім-карти раніше.
Добровільно або примусово?
Попередній порядок реєстрації вже опублікований на багатьох інформаційних порталах. Також всі новини столиці України можна дізнатися на сайті https://24tv.ua/ru/kiev_tag2784/.
На даному етапі процедура суто добровільна. І зареєструватися на сьогоднішній день можна поки що тільки в одному місці - у свого мобільного оператора, тобто в спеціалізованих салонах зв'язку, де купується сім-карта. При покупці необхідно мати копію паспорта та ідентифікаційний номер.
Надалі планують введення офіційно затвердженого порядку реєстрації. Для цього абоненту доведеться подавати заяву про реєстрацію, яку можна буде здійснити не тільки в паперовій формі, але і в формі електронної. І ще одне нововведення, яке заплановане в найближчому майбутньому - реєстрація онлайн, самостійно. Це дуже спростить процедуру в цілому.
Для чого це потрібно?
Ідея реєстрації вже не нова. І в Україні її намагалися не раз впровадити. По крайней мере, тільки в 2012 і в 2015 році ця тема піднімалася Держспецзв'язку. І аргументом для того, щоб проект отримав підтримку українських чиновників, стала боротьба з тероризмом.
Уже в середині літа поточного року проект, схожий на цей, був винесений на розгляд. Але, правда, вже з іншою метою - допомога в боротьбі з кіберзагрозами. За словами представників Госспецвязі, подібне нововведення допоможе не тільки в боротьбі з терористами, але і з повсякденними порушеннями закону. Наприклад, з мобільними шахрайствами. А також зробить роботу поліції набагато ефективніше.