ua en ru

Візуальна програма ГОГОЛЬFEST 2017

Візуальна програма ГОГОЛЬFEST 2017 Фото: Візуальна програма ГОГОЛЬFEST 2017 (прес-служба)

З 7 по 17 вересня в Києві пройде 10-й ювілейний мультидисциплінарний фестиваль сучасного мистецтва ГОГОЛЬFEST 2017 Ковчег

Хореографічна програма ГОГОЛЬFEST 2017 буде представлена на двох локаціях: ВДНГ (пр-т Ак. Глушкова, 1) і Довженко-Центр (вул. Васильківська, 1). В рамках міжнародного фестивалю з 9 по 10 вересня окрім інших подій на території ВДНГ відкриються два павільйони візуальної програми.

У проекті візьмуть участь митці з України, Польщі, Росії, Казахстану, Австрії, Нідерландів. Всі вони працюють як у традиційних видах мистецтва, так і в нових, експериментують з матеріалами, простором, жанрами.

Автори представлять вже існуючі роботи, а також створять нові.


altaltaltaltalt

Фото: Візуальна програма ГОГОЛЬFEST 2017 (прес-служба)

Скульптурний проект Terra Firma

7 павільйон ВДНГ.

Give me one good night on "terra firma". I'll do anything you want tomorrow

Чи ми замислюємося, наскільки важливо відчувати грунт під ногами? Невід'ємна складова щоденного буття, непомітна і природна. Ким були б ми, якби не вона? Що б ми могли, якщо б не основа під нами, базис всього? Нас і все, що більше нас, творіння рук наших, може витримати тільки вона.

Проект представляє великі скульптурні форми як ремінісценцію нашого існування з усіма його проявами, невід'ємно і завдяки очевидності і нескінченності Terra Firma у світовому потоці і взаємодії біочастинок.

Учасники проекту: Олександр Турецький, Віктор Гріза, Юлія Яланжи (Invogue Gallery), Оксана Чепелик, Олена Пісочна, Максим Жестков, Анна Надуда, Артем Присяжнюк, Саша Пес, Іван Власенко, Олена Самарська, Катерина Сніжко, Артем Стрембіцький, Ольга Собко, Маргарита Шерстюк, Василь Татарський, Віктор Ареф'єв, Kristofor & Kleymenova.

В рамках проекту відбудеться презентація нової відеороботи The Elements гуру міжнародного motion-дизайну Максима Жесткова і онлайн-спілкування з автором. (10 вересня, 17.30).

Вхід вільний за наявності фестивального квитка.

Мистецтво молодих Revision.

3 павільйон ВДНГ.

Проект призначений уявити розвиток, трансформацію творчої думки української молоді в сучасному світі швидких змін і трансформацій, подвійних стандартів і сумнівних істин. На перший погляд, роботи не мають між собою зв'язків і перетинів. Так і є. Це лише можливість подивитися і відчути експозицію з точки зору медіумів сучасної культури і суспільства, на те, що відбувається з кожним з нас. Технічний прогрес, соціальні мережі, редагування та маніпуляції свідомістю через мережу, штучний інтелект і штучне тіло, ідеальна картинка, як культ, асексуальність та віртуальна любов, війна, підкорення інших територій та інших вимірювань, переосмислення себе в загальному бажання переосмислити все відразу, глобалізація та урбанізація, надія на зміни через викривлення або доповнення реальності. Коли, як не зараз стає доречним говорити про розширення діапазону мислення сучасних українських художників і впевнену інтеграцію у світовий художній кадр?

Учасники: Олексій Зайцев, Іван Полтораченко, Віталіна Боярська, Марія Крутоголова, Ірина Гнатенко Дарина Філіппова, Маша Романенко, Ганна Мананкина, Надія Смирнова, Богдан Кухарський, Марина Москаленко, Ольга Федорова, Богдан Пилипушко, Віолетта Нагорна, Олексій Ревіка, Олександр Волк, Марія Маголи, Олег Харч, Богдан Мороз, Вікторія Каштанова-Калашник, Наталія Лісова, В'ячеслав Фокін, Патриція Пивош, Тимофій Максименко, Артем Присяжнюк, Віталій Правдицький, арт-група Мутро, Іван Підгайний, Астиан Рей, Надя Смирнова, Катя Соколова, Олена Самарська, Вальдемарт Клюзко, Сергій Задорецький, Тетяна Корнєєва.

alt

Фото: Візуальна програма ГОГОЛЬFEST 2017 (прес-служба)

9 вересня о 22.00 у рамках візуальної програми фестивалю відбудеться ЦВИНТАРarty, самоіронічні збори на тему швидкоплинності життя і трансформації цієї туги в повну екзальтацію з елементами фрізлайт. На вході буде працювати мерчандайз з додатковими інструментами для повноцінної туги.

Також, в рамках проекту відбудуться кілька перформансів, одним з яких стане перформанс «Aophone» або Синтезатор з живих людей від арт-групи «Мутро» (9, 10 вересня, 16.00)

Вхід вільний за наявності фестивального квитка.

Також на ВДНГ у першому павільйоні буде відкрита виставка доповненої реальності THE AR.K: рибальський човен. В ньому сидять рибалки. Вони моляться всіляким богам, яким віддають долі своїх сімей на їх розсуд.Вони вірять, що боги будуть прихильні. У човні сидить дівчина. Перед нею яйце. Яйце це теж ковчег. Вона піклується про нього, вона чекає. Вона спокійна, вона не спить.

Виставка виконана в технології доповненої реальності. Для того, щоб оглянути експозицію, необхідно завантажити і встановити додаток на гаджет (тільки Android).

alt

Фото: Візуальна програма ГОГОЛЬFEST 2017 (прес-служба)

Також у першому павільйоні ВДНГ пройде спецпроект Школи сучасного мистецтва "Зупинка часу" кураторства Валерії Бурлаки і Аліси Гришанової. Вони зібрали таких художників як Василь Равлюк, Кирпа Олена, Марія Куликівська, Олександра Доцок, Антон Логів, Олексій Бурдей, Ганна Роєнко, Марія Прошковская, Юлія Кісіль, Карина Громова, Аліна Богова, Стан Квітко, Ірина Агаркова, Ганна Пилипчук, Ганна Тесло, Наталія Сокоренко, Ярослав Пономаренко, Ольга Рассказова, Ірина Восколович.

На локації Центр-Довженко, в рамках Гогольфесту, 7 вересня о 19.00, на першому поверсі найбільшого в Україні кіноархіву, почне роботу фестивальний портал - тимчасове простір, де надалі діятимуть експозиції public art, перформанси та дискусії, презентації художніх соціальних ініціатив. Відкриється проект презентацією site-specific інтерактивної інсталяції "Интростуктура" художниці Анни Надуда та аудіовізуальним перформансом у співпраці з Sjudi (side-project Федора Сивцова, учасника групи Atomic Simao).

7 вересня о 18.00 у приміщенні майбутнього Музею кіно на 5 поверсі Довженко-Центр відкриється виставка "Хроніки тотальної фотографії" Євгенії Павлової та Тетяни Павлової, на якій буде показано розвиток знакового для історії сучасного українського фотомистецтва проекту та творчого методу.

Інформація про ГОГОЛЬfest

Фестиваль ГОГОЛЬfest проходить в 10 разів під патронажем його беззмінного керівника і натхненника Влада Троїцького. Місія фестивалю - створення інноваційного простору художнього діалогу і міжкультурної конверсії.