ua en ru

Вишивка бісером: велике мистецтво

Вишивка бісером: велике мистецтво Фото: Вишивка бісером

Картини, які в давні часи вишивалися бісером, заворожують очевидців своєю красою, грою фарб, а також ефектом обсягу.

Картини, які в давні часи вишивалися бісером, заворожують очевидців своєю красою, грою фарб, а також ефектом обсягу. Жодна вишивка нитками не здатна на подібне. Але дивує не тільки зовнішній вигляд картини, а й то кількість сил, яке вкладено в роботу. Бісерне вишивання - це неймовірно тонкий і кропітка праця. Часто, побачивши набір для вишивки, з'являється прагнення самостійно створити шедевр. Але порив може швидко згаснути лише з тієї причини, що невідома техніка виконання стібків або основні особливості такого виду рукоділля. Але хочеться сказати, що це не повинно лякати. Адже, купуючи готовий комплект, ви отримуєте ще і докладну інструкцію. Та й в інтернеті повнісінько різноманітних відеоуроків і статей з картинками.

Для новачків існують елементарні набори, які дуже прості у вишивці. На них можна і потрібно тренуватися. А далі переходите на більш складні картинки. Великий вибір наборів для рукоділля знаходиться в ІМ вишивки «Голочка». Підібрати як простий, так і складний сюжет не складе труднощів.

З чого слід починати

Звичайно, для початку потрібно запастися всім необхідним для вишивання. Існує безліч компаній, які випускають вже готові комплекти. У них знаходяться основні атрибути, що дозволяють відразу ж приступити до роботи. Але якщо ви купили або скачали з інтернету картинку і хочете вишити тільки її, тоді не обійтися без наступних комплектуючих:

Канви. Найбільш поширеною вважається марка «Аїда» №14. Оптимальний розмір клітин дає можливість щільно розташовувати бісеринки один до одного. При цьому канва не просвічує. Власне, такий матеріал входить до складу готових комплектів.
Бісеру. Щоб отримати гарний і рівномірний малюнок, необхідно підбирати бісеринки високої якості. Професійні вишивальниці воліють працювати з продукцією чеського виробництва.
Ниток. Цей елемент завжди вибирається під колір канви.
Голки. Вона повинна бути досить тонкою, щоб без проблем проходити крізь намистини.
Ножиць. Причому, що мають тонкі леза. Чудово підійдуть кравецькі ножиці. Вони спеціально пристосовані для акуратного обрізання кінців ниток.
Без всього цього неможливий жоден процес вишивання. Також для зручності деякі умільці набувають пяльци. Атрибут допомагає натягнути канву так, щоб тканина не провисала під вагою намистин. П'яльці - дуже корисний аксесуар, і він зробить вишивання простішим і комфортним.

особливості бісеру

З давніх часів модниці захоплювалися бісероплетінням. Невеликі намистинки нанизувалися на нитки або тонкий дріт і збиралися в джгут. Пізніше бісеринки стали використовувати і в створенні картин. Сьогодні буквально кожна любителька рукоділля напевно пробувала вишивати сюжети за допомогою маленьких намистин. І будьте впевнені, це доставляє непідробне задоволення. А як може бути інакше, коли з безлічі «скелець» виходить даний панно? До того ж результат залежить від типу бісеринок.

Намисто бувають:

матовими;
прозорими;
блискучими;
перламутровими;
з металевим напиленням.
Залежно від малюнка, підбирається відповідний бісер. Особливо актуально, коли між собою поєднуються різні фактури. Це дозволяє створювати 3D-ефект. Картини при цьому виглядають просто приголомшливо.

техніка вишивки

Вишивання бісером - досить специфічний вид рукоділля. Для його виконання слід освоїти популярну і нескладну техніку - «монастирський шов». Стежки відбуваються подібно кроку-полукрест. Але при цьому не потрібно забувати протягувати бісеринку. Якщо піти в історію, то техніці «монастирський шов» вже дуже багато років. Її використовували в монастирях, де розшивали патріаршу і царський одяг, а також оклади ікон. Для цього навіть виділялися окремі приміщення.

Спосіб вишивання складається з декількох дій. Спершу формується зачіпка нитки методом протягування голкою двох сусідніх клітинок з вивороту. Кінці краще зв'язати. Так нитки не вискочать, а бісер НЕ буде розсипатися. Далі голка виводиться на лицьову сторону. На ниточку нанизується бісеринка і виконується діагональний крок. А із зворотного боку виходить вертикаль. Продовжуйте кроки заново. В кінці ряду робиться відступ і вишивається наступна лінія.Также іноді використовується «кругова» техніка. Принцип полягає в тому, що намистинки пришиваються по спіралі, а початок йде з центру. Готова картина виглядає просто приголомшливо. Правда, в цій техніці слід відточити навик, в якому є свої особливості, але результат того вартий.