ua en ru

Гогольфест на 11 днів окупує ВДНГ

Гогольфест на 11 днів окупує ВДНГ Фото: Монументи Виставки досягнень народного господарства стільки мистецтва відразу ще не бачили
Автор:

Мистецтва війни, любові і миру перемішані в ньому в дуже щільної консистенції

Не раджу і носа показувати на нинішній Гогольфест, якщо ви чоловік, якому складно прийняти рішення. Програма "наймасштабнішою інкарнації фестивалю" складена вкрай немилосердно. Всі маст-сі події відбуваються одночасно.

І нехай головна ідея організаторів "показати, що в Києві щільність культурних подій може не відрізнятися від європейських столиць", тим не менш, така різка зміна режиму сприйняття залишає відчуття розгубленості.

Styler, зі свого боку, зробить все можливе, щоб хоч якось зорієнтувати своїх читачів в цьому достатку - і подій, і павільйонів ВДНГ, в яких в цьому році проходить фестиваль.

Гогольфест на 11 днів окупує ВДНГ

Отже, день відкриття. За вхід на територію фестивалю з вас попросять 80 грн (всі інші дні - 50 грн). Цвях програми - київська прем'єра музично-театрального проекту "Мистецтво війни" від режисера (й ідейного натхненника фестивалю) Влада Троїцького та піаніста Олексія Ботвінова в павільйоні №9.

У липні масштабне дійство з акторами театру "Дах", музикантами камерного ансабля "Артехатта", танцюристами студії танцю "Totem Dance" і віджеями "Tenpoint vjs" встигли показати на фестивалі Odessa Classics.

О 21:00 17 вересня це варто побачити в Києві (вартість додаткового квитка 200-250 грн), відразу ж після перформансу відкриття "Мистецтво любові, війни і миру" в павільйоні №1 (початок о 20:00, квиток 60-80 грн).

Ділимося лайфхаком: якщо вам дуже захочеться замість "Мистецтва війни" подивитися фільм "Ангели революції" про події 1934 року з Одеського кінофестивалю (режисер Олексій Федорченко, Росія, 2014 рік) - сміливо йдіть в павільйон №6. Тим більше, що туди не потрібно буде купувати додатковий квиток. А "повоювати" під музику Генделя, Баха, Арво Пярта, Шнітке і Філіпа Гласса еще випаде можливість у п'ятницю, 18 вересня в 20:00.

Перформанс відкриття, зрозуміло, повторювати не будуть, і тут доведеться вибирати: можливо, вам набагато цікавіше буде послухати в той же час "Рамаяну. Діалоги про вічне" у виконанні Shanti People і Антона Слєпакова. Відвідати ведичний спиритуальный лаунж також дасть право звичайний вхідний квиток на фестиваль.

Гогольфест на 11 днів окупує ВДНГ

Фото: "Рамаяна" - це історія людського серця, яке завжди знаходиться перед вибором

Третя подія о 20:00 - спектакль Львівського драмтеатру ім. Лесі Українки "Баба" (вхід 100 грн). Історію про бабусю Присе, її хворобливою дочки і придурковатом онука, що мешкають в покинутому чорнобильському селі, з радіоактивним гумором розкажуть у павільйоні №17.

До і після центральних подій у 8 і 9 вечора теж чого тільки немає. Щоб "розігрітися" до перформансу відкриття - придите на ВДНГ до 19:00, щоб подивитися на "Морфологію" - дуже пристойний проект музиканта Стаса Бобрицького і художниця Марти Ващук (павільйон №21). Або фільм у рамках Docudays про те, як Сергій Жадан товариші складали в травні 2014-го під Алчевському літературний вальс (павільйон №6). Або на показ від дизайнера Сергія Смоліна в рамках FashionArt (павільйон №10). А якщо не встигнете доїхати після роботи з центру на фестивальну околицю, загорніть в Театр ім. Франка на документальний спектакль Української Нової драми "Щоденники Майдану" (квитки 40-100 грн).

З 22:00 у павільйоні №19 та еко-просторі "Берізки" буде джем-сейшн з альтернативною музикою OWAMO.

Загалом, не потонемо в цьому розмаїтті в перший же день. Нам з вами потрібно вистояти під цим культурним брандспойтом всі одинадцять!