ua en ru

Кавун – корисна для здоров'я ягода

Кавун – корисна для здоров'я ягода Фото: Настав сезон овочевий ягоди

Кавун допоможе схуднути та очистити організм

Надворі серпень, а це означає, що настав час для арбузов.

Кавун відноситься до категорії ягід сімейства гарбузових і дуже корисний для здоров'я.

Величезна ягода поєднує в собі високий вміст вітамінів С і РР, а також вітамінів групи В, каротину, фолієвої кислоти. Корисними складовими цього овочу є клітковина, вуглеводи і мінеральні речовини.

Кавун знаменитий своїми сечогінними властивостями усунення набряків, причиною яких є відхилення серцево-судинні і захворювання нирок. Кавуновий сік є джерелом фруктози, яка на відміну від звичайного цукру організмом засвоюється швидше. Надзвичайно корисний кавун тим, що в присутності його клітковини посилюється перистальтика кишечника, і швидше виводиться надлишок холестерину.

Також сік кавуна природним чином очищає печінку від токсичних речовин. Це дуже корисно при хронічних печінкових патологіях або харчових отруєннях. Медики рекомендують вживати кавун після курсу лікування антибіотиками.

Крім очевидної користі для здоров'я, кавун ще і низькокалорійний продукт. У 100 грамах м'якоті міститься всього лише 38 ккал. При цьому важливе значення набуває солодкий смак цієї овочевої ягоди. Фізіологічні дослідження довели, що солодкість найкраще провокує виникнення відчуття ситості. Так що якщо необхідно скинути зайві кілограми можна сміливо їсти кавун.

Тим не менш, у ягоди є і протипоказання. Вживати кавун у великих кількостях не рекомендується людям, страждаючим цукровим діабетом, які перебувають на деяких стадіях нирковокам'яній хворобі, при пієлонефриті, важких патологіях підшлункової та передміхурової залоз. Також не варто поєднувати кавун з соліннями, оскільки сіль затримує в організмі рідина, і можуть розвинутися набряки.