ua en ru

Холодець: п'ять ідеальних рецептів до новорічного столу

Холодець: п'ять ідеальних рецептів до новорічного столу Фото: Чим довше вариться холодець, тим більш насиченим вийде бульйон

Підготовка до новорічного застілля в самому розпалі. Styler підібрав п'ять рецептів холодцю, без якої рідко обходиться святковий стіл

Незважаючи на те, що у християн православного обряду зараз триває піст, новорічний стіл більшість з нас намагається накрити дуже ситним, а куди ж у такому разі без улюбленого всіма холодцю? Кожна господиня має свій, роками перевірений рецепт холодцю, фото цікавого оформлення та подання заповнили Інтернет, тому тим, хто робить "перші кроки" в області кулінарії, залишається тільки переймати напрацьований досвід - і тоді "перший млинець" не буде глевким, а холодець - не застиглим бульйоном.

Отже, починаємо наш огляд класичних рецептів цього "зимового" царського страви, чудово йде з хріном або гірчицею під чарку палючого міцного напою.

Класичний холодець

Перед тим, як приготувати холодець, потрібно запастися такими продуктами: дві свинячі ніжки (саме ті частини, де розташоване копитце), одна свиняча гомілка, можна додати так зване "головне" - тобто голову свині, хвости. Крім цього, 1 кг будь-якого м'яса (в ідеалі яловичої грудинки), 1 морква, 1 цибулина, кілька великих зубків часнику, сіль, лавровий лист, перець горошком. За бажанням можна додати корінь петрушки або невелику буряк - тоді холодець придбає приємний рожевий відтінок.

Холодець: п'ять ідеальних рецептів до новорічного столу

Фото: Новорічний стіл української господині рідко обходиться без холодцю

М'ясні інгредієнти потрібно обов'язково вимочіть кілька годин у холодній воді. В ідеалі - залишити їх у воді на ніч. Вранці добре промити, щоб видалити залишки крові, і поскоблить розм'якшилася шкірку.

Закладаємо м'ясні частини у велику каструлю, заливаємо водою, щоб вона покривала вміст на два пальці і на швидкому вогні доводимо до кипіння. Якщо ви хочете приготувати прозорий холодець з свинячих ніжок, першу воду після закипання потрібно злити, промити м'ясо від залишків зсілого білка, залити водою і 5 годин варити на повільному вогні. За годину до закінчення варіння додати овочі, посолити. Вимкнувши вогонь, потрібно шумівкою вийняти м'ясо, "розібрати" його, відокремивши кістки, подрібнити за допомогою пальців і ножа і, розклавши в приготовлену заздалегідь посуд, залити бульйоном.

Спочатку залиште холодець остигати при кімнатній температурі, а коли бульйон стане прохолодним, перенесіть в холодильник. На балкон при морозі страва не виносять, інакше воно замерзне, а не застигне.

Желатиновий

Якщо побалувати сім'ю хочеться, а часу немає, приготуйте холодець з желатином. Для його приготування можна взяти будь-яке м'ясо, в тому числі і філе птиці, зварити до готовності, додавши при варінні знову-таки звичні овочі і спеції.

Холодець: п'ять ідеальних рецептів до новорічного столу

Фото: Холодець можна також приготувати і з риби, морепродуктів, креветок

Відокремте м'ясо від рідини і, подрібнивши, розкладіть по формах. Згідно інструкції, розведіть в бульйоні желатин і залийте вміст форм.

З затвердінням проблем не буде, а приготування холодцю займе буквально годину часу (не рахуючи кілька годин на застигання).

Холодець з курки

В основі цього не дуже жирного блюда лежить курячий бульйон. Для приготування такого холодцю знадобиться 1 домашня курка середнього розміру (близько 2 кг вагою), цибуля, морква, часник, сіль, перець запашний і лавровий лист.

Курку залити водою і варити на повільному вогні 4 години, періодично знімаючи шумівкою пінку, за півгодини до закінчення варіння треба покласти овочі та сіль, спеції. Потім вийміть курку, відокремте і поріжте м'ясо, процідіть бульйон і залийте ним форми.

Холодець: п'ять ідеальних рецептів до новорічного столу

Фото: Готуючись до процесу приготування, візьміть максимально велику каструлю

Для краси на дно посуду перед закладкою м'яса можна покласти гілочки петрушки або нарізані кружочкам варені яйця. Правила застигання - такі ж, як і в попередніх рецептах.

Холодець з півня

Цей різновид страви цінують за насичений неповторний смак. Готується він аналогічно холодцю з курки, тільки, ясна річ, придбати для нього потрібно тушку саме півня, бажано не дуже жирну.

Холодець: п'ять ідеальних рецептів до новорічного столу

Фото: З м'ясним блюдом добре поєднуються морква, цибуля, часник, селера, зелений горошок, петрушка

Знавці рекомендують практикувати "роздільну варіння", тобто шматочки м'яса варити 2-3 години, потім вийняти їх, а лапи, шию, крила, голову варити ще 1-1.5 години.

Так м'ясо не втрачає свого смаку, а холодець чудово застигає без додавання желатину.

Холодець з курячих потрошки

Оригінальний холодець можна приготувати з курячих крилець, шлунків та сердечок. 1 кг субпродуктів потрібно відварити в підсоленій воді протягом півгодини, потім додати звичні овочі і приправи і варити ще 30 хвилин.

Потім вийняти, подрібнити ножем, у проціджений бульйон додати желатин (дійте за інструкцією, краще використовувати швидкорозчинний варіант), залити шматочки м'яса і відправити застигати. При бажанні перед затвердінням можна додати консервований горошок - так страва буде виглядати дуже оригінально.

Холодець: п'ять ідеальних рецептів до новорічного столу

Фото: На самому початку приготування бульйон взагалі не солять

Тепер ви знаєте, як варити холодець, а здивувати гостей гарною подачею можна, розлив його в фігурні форми для випічки кексів або у пластикову пляшку з відрізаним верхи. Так ви зможете організувати індивідуальну подачу страви, нарізати його кружечками, оформити у вигляді свинки. Фантазія безмежна!