ua en ru

Лебеді з яблука своїми руками

Лебеді з яблука своїми руками Фруктовий карвінг - як зробити лебедя з яблука

Прикраси з фруктів зараз переживають пік популярності. Styler підкаже, як з простого яблука можна зробити оригінальну прикрасу до святкового столу

Мистецтво карвінгу вже давно і безповоротно підкорила наші серця. Страви, прикрашені витонченими фігурками, вирізаними з фруктів і овочів, перетворюють будь найскромніше застілля в свято. Особливо чудово виглядає блюдо, на яке засаджений лебідь з яблука.

Лебідь з яблука

Карвінг в перекладі з англійської означає вирізати. У кулінарії цим терміном називають виготовлення елементарних форм скульптур або гравіювань на поверхні різних виробів з фруктів і овочів, які перетворюються в неймовірне прикраса столу, хоча і дуже недовговічне.

Мистецтво карвінгу виникло в Південно-Східній Азії кілька століть тому. Це було викликано бажанням прикрашати дуже убогий домашній стіл, що складається переважно з овочів. У китайському і японському карвинге багато схожого. На плодах зображувалися знаки, фігурки людей і тварин, дракони, вітальні написи і сцени боїв. А ось у таїландському варіанті різьбі переважають орхідеї та інші композиції з квітів. Для цього використовуються різці різних видів і тоненький гострий ніж - "тайський". А для китайської техніки карвінгу характерне використання різних трафаретів, виїмок і формочок.
Різьблені орнаменти не могли не викликати інтерес у наших кухарів, що зробило сервіровку ресторанних столів набагато привабливіше.

Лебеді з яблука своїми руками

Але не тільки в елітних закладах бавляться карвінгом. Сьогодні дуже багато господинь захоплюються цим видом мистецтва. Хто досконально, а хто - лише окремими деталями, але вони намагаються відтворити на своїх стравах таку живу красу.

Як зробити лебедя з яблука

Готуючись до свята, господині намагаються врахувати кожну дрібницю: ретельно продумують кожен пункт меню, підбирають напої, що підходять під основні страви та закуски. Але страва стане ще смачніше, якщо його подати до святкового столу незвичайним способом. Мистецтво карвінгу величезна кількість варіантів різьблених фігурок і візерунків, доступних навіть не дуже досвідченим майстрам. А почати можна з майстер-класу, як вирізати лебедя з яблука.

Красою цієї дивовижної диво-птиці захоплювалися багато поколінь різних народів світу. Про неї складали легенди і казки. Лебідь став символом вірності, чистоти, милосердя і відродження. Існує переказ, що душа доброї людини після тілесної смерті недовго мандрує по небесам в образі білого лебедя. А в міфах стародавніх слов'ян лебеді - це святі птиці.

Щоб зробити лебедя з яблук, потрібно налаштуватися на точну акуратну роботу. Отже, для вирізання цієї птиці знадобляться 3 великих красивих твердих яблука і маленький гострий ніж. Порядок роботи такий:

- яблуко добре вимити, обсушити і зрізати з нього шапочку (1/4), щоб зріз йшов паралельно серцевині;

- покласти більшу частину яблука на обробну дошку зрізом вниз. В центрі дольки зробити надрізи глибиною 3 сантиметри, щоб посередині вийнявся овальний сегмент шириною в самому широкому місці в 1 сантиметр. Далі з кожного боку потрібно зробити ще по одному надрізу паралельно першому.

Вийде часточка, яку потрібно вийняти. Це - тулуб лебедя;

- за таким же принципом треба врізати по 5 таких однакових часточок з кожної сторони яблука. Це - частини крил. При цьому глибина першого надрізу - близько 0,5 сантиметра. Працювати потрібно дуже акуратно. Але якщо раптом щось зламалося або не вийшло вирізати достатню кількість сегментів, то можна використовувати і інше яблуко;

- пір'я крил треба скласти сходами, щоб куточком однією з часточок злегка накривався інша. З допомогою зубочисток потрібно скріпити часточки крил з тулубом;

- щоб зробити голову лебедю, потрібно взяти ціле яблуко, обрізати його з двох боків, залишивши посередині отвір товщиною в 1,5 сантиметра. Потім треба відрізати тоненький шматочок з качаном і вирізати з нього форму шиї, залишивши частину цієї кочережки для голови. Залишиться тільки зробити невеликі поглиблення в голові під очі і вставити туди насіння.

Граціозним лебедем, виготовленим із звичайних яблук, можна доповнити блюдо з фаршированої куркою, салатом або з фруктовою нарізкою.

Лебідь з яблука: секрети майстерності

Щоб лебідь з яблука своїми руками вийшов пружним і тримав форму, яблуко потрібно вибрати не занадто стигле. Воно може бути будь-яким за кольором, але до виконання карвінгу або відразу після нього слід замочити фрукт на чверть години у воді, з лимонною кислотою. Можна часом збризкувати яблуко під час вирізання даним розчином, щоб воно не потемніло. А ще краще обробляти кожен зріз яблука соком лимона, який точно охоронить виріб від потемніння.

Якщо порізаний фрукт для прикраси страви використовувався не весь, то потрібно просто обполоснути його в дуже холодній воді, накрити тонкою вологою тканиною, загорнути в плівку і помістити в холодильник на зберігання.

Захопившись прикрасою столу, важливо не забути про почуття міри, адже головне в кулінарії - смак страви. На жаль, але навіть неймовірно вишукано вирізаний кавун на смак залишиться просто кавуном. А красиво нарізана ажурним карвінг-мереживом сира гарбуз все одно не стане їстівною.

Повністю весь процес, як зробити лебедя з яблука, можна побачити тут. У цьому варіанті запропоновано деякі нюанси. Наприклад, спочатку яблуко розрізається навпіл. Від однієї половинки зрізається тонка пластинка і з неї формується шия і голова так, щоб з корінця вийшов чубчик птиці.

Далі половина яблука вздовж кочережки перпендикулярно зрізу ділиться на 3 частини. У центральній робиться отвір і вставляється шия. Бічну частину поділяють на тонкі пластики під прямим кутом і складають крило. Так само роблять і з другою бічною частиною. Швидко і красиво!

Лебідь з яблука, покроково представлений у відео майстер-класі, допоможе навчитися робити різьблені прикраси для своїх страв, надаючи їм вишуканості та оригінальності. Трошки терпіння, тренувань і... порізаних продуктів - і Ви зможете порадувати близьких неймовірними шедеврами ручної роботи.