ru ua

Медики розповіли, які продукти поліпшать успішність школярів

Медики розповіли, які продукти поліпшать успішність школярів Ілюстративне фото (pixabay)

Повiдомляють, що харчування учнів повинно бути шестиразовим

Медики розповіли, що успіхи в навчанні підвищить багаторазове харчування, що складається з кисломолочних продуктів і перекусу м'ясом. На сніданок учням у школі слід давати вівсянку, а з собою необхідно дати корисний бутерброд з м'ясом і овочами і яблучко – в якості десерту. Також потрібно обов'язково проконтролювати, щоб на обід школяр з'їв суп. Інформацію про це оприлюднили на сайті видання "Сьогодні".

Наталія Гордієнко - гастроентеролог, терапевт вищої категорії медцентру Eurolab, і Борис Скачко, дієтолог і фітотерапевт склали основний список турбот батьків про харчування справжніх вундеркіндів. Вони розповіли, чим треба годувати дітей, щоб навчання їм давалася легше, а ще при цьому залишалися сили для проведення дозвілля, активної участі на уроках фізкультури, відвідування гуртків та щоденного виконання домашніх завдань.

Отже, перше правило полягає в тому, що основою раціону школяра повинні бути рослинні і молочні продукти.

Зростаючому організму обов'язково потрібен білок в якості будівельного матеріалу для клiтин і для "ворушіння" мізками. Білок є головною енергетичною основою нервових клітин та м'язів. Відзначається, що травна система школяра не готова запросто перетравлювати гори білків, а нирки не здатні виводити велику кількість продуктів їх розпаду. Тому рекомендують, щоб на 25 відсотків денний раціон учня складався з "легких" білків, які містяться в кисломолочних продуктах.


Половину раціону повинні складати фрукти і овочі, оскiльки саме вони забезпечують зростаючий організм вітамінами і мінералами і балансують роботу кишечника, який, при нормальному здоров'я, забезпечує 70% від загального імунітету. Крім того, фрукти містять глюкозу, яка є основним "паливом" для мозку. 25% - це звичайно ж каші.

За словами медиків, рибу і м'ясо необхідно давати учням щодня кiлькостi 50-100 г кожен день (на вибір). Важливо включити в меню і олії: щодня - 2 ч. л. рослинної олії (старшокласникам - 2 ст. л.) і 2-3 волоських горіха. Жирні кислоти й антиоксиданти в них покращують кровопостачання головного мозку. Щодня – невелика кількість вершкового масла розміром, приблизно, як половина сірникового коробка: холестерин в ньому необхідний для формування нервових клітин, росту тканин і балансу в гормональній системі, від якого також залежить робота мозку.

Друге правило говорить, що сніданок необхідний через 20 хвилин після підйому. Адже саме після пробудження організм вже "включиться" і у дитини "прокинеться" апетит. В іншому випадку він просто недоїсть необхідну йому кількість корисностей, з-за чого швидко знову стане голодним і на уроках буде млявим і неуважним.

В один день перший прийом їжі повинен бути переважно з повільних вуглеводів (каш і фруктів), а в іншій - білковий (яйця, сир, інша кісломолочка і страви з них.

Правило 3: перекус - через 4 години і шестиразове харчування

М'ясні продукти рекомендовані на обід або ж в якості перекусу. Бажано їх вжити не пізніше, ніж через 4 години після сніданку, оскільки можуть розвинутися захворювання жовчовивідних шляхів і шлунково-кишкового тракту. Хвороби запобіжить і шестиразове харчування (разом з перекусами). Дробове харчування забезпечить стабільний "цукор" в крові, а відповідно і стабільний рівень енергії. Це добре відіб'ється і на здоров'ї школяра, і на його успішність.

Якщо з ранку не вистачає часу, радять скористатися кашею швидкого приготування. З вечора помістіть в термос крупу і підсолений окріп (1:2) - і до ранку буде корисна каша, яка забезпечить ситість на кілька годин.

Важлива і кількість споживаної води в день. Щоденно школяр повинен випивати не менше літра рідини.

Мозок - це близько 90% води, тому при її недоліку погіршуються продуктивність, уважність і пам'ять. Тому, крім пиття вдома, давайте дитині з собою пляшку води. За день він повинен випити від 1 до1,6 л води.

До речі, Уляна Супрун розповіла, як навчити дітей правильно харчуватися в школі.

Також відома фітнес-тренер Аніта Луценко поділилася своєю думкою на рахунок здорового харчування.

Нагадаємо, Аніта Луценко показала, як прибрати боки і підтягнути прес.

Рекомендуємо до перегляду: