ua en ru

Як навчитися готувати смачно, швидко і з задоволенням

Як навчитися готувати смачно, швидко і з задоволенням До необхідності навчитися готувати, не відчуваючи себе при цьому рабом на галерах, кожен приходить своїм шляхом

Що б не привело вас до питання: "Як навчитися готувати їжу?", це стаття - для вас!

Далеко не кожна жінка з самого дитинства любить проводити час біля плити за кулінарними експериментами, як про те мріє її чоловік і діти, що вже тут говорити про чоловіків. Їх більше, звичайно ж, у списку найгеніальніших кухарів світу, але от у звичайних сім'ях явно не вистачає!

До необхідності навчитися готувати, не відчуваючи себе при цьому рабом на галерах, кожен приходить своїм шляхом. Один вирішує зайнятися здоров'ям і зовнішністю, сказати рішуче "ні" фаст-фуду і напівфабрикатах. Інший обзаводиться родиною, щодня вимагає перше, друге, третє і лимонаду з соломинкою. Третій твердо вирішив прокласти шлях до серця коханої людини через шлунок, а кому-то по медичним покааниям потрібен певний режим харчування, який хочеться урізноманітнити... Що б не привело вас до питання: "Як навчитися готувати їжу?", це стаття - для вас!

Як навчитися смачно готувати

Само собою, немає абсолютно ніякого сенсу вчитися готувати несмачно. Смак - те, що робить наше життя кращим, і зовсім не обов'язково відмовлятися від нього навіть в умовах суворої дієти. Пам'ятаєте, у знаменитій книзі "Їж, молись, кохай" Елізабет Гілберт мова йшла зовсім не про листку салату без солі і приправ. Як ліки від депресії в хід йшла смачна італійська піца, лазанья, різотто і навіть гарненько запечена жирна індичка - без докорів сумління. Це тому, що тільки смачна їжа піднімає настрій і стимулює центр задоволення в мозку. Нею і займемося.

Тих, хто знайшов гроші і час на відвідування кулінарних курсів і тренінгів, особливо зарубіжних, хочемо привітати: ви на вірному шляху, продовжуйте в тому ж дусі. Досвідчені майстер-шефи, правильне кухонне обладнання та спільний досвід приготування їжі з іншими "чайниками" обов'язково зроблять свою справу.

Нині ж спробуємо допомогти тим, хто задався сакральним питанням "Як навчитися смачно готувати вдома?" сидячи на дивані, і навіть вбив його в пошуковик.

Почнемо, звичайно, з головного. З Альфи і Омеги. З міцного фундаменту. З основи основ смачної їжі - тобто, з якості продуктів, які призначено в результаті перевтілитися в ваш кулінарний шедевр.

А головне полягає в тому, що продукти повинні бути свіжими, добре і натурально пахнути, мати апетитний вигляд, де б ви їх не купили - на ринку або в супермаркеті. Запам'ятайте, не можна керуватися при виборі виключно датою виробництва, вказаної на упаковці. Всі ми знаємо, що не завжди умови зберігання товару дозволяють йому залишатися в кондиції весь зазначений термін! Крім того, недобросовісні продавці люблять "освіжати" зазначені на упаковці дати та ковбасна нарізка, зроблена, здавалося б, тільки сьогодні вранці, цілком може датуватися не те щоб другим століттям до нашої ери, але позаминулим понеділком запросто.

Ще одна основа основ смачної їжі - правильна вода. Тіло людини складається з води приблизно відсотків на 60, так що забудьте про сумнівну рідини, яка тече з крана. Забудьте назавжди, навіть якщо вам здається, що ваш шлунок вона цілком влаштовує. Давньогрецька мудрість "Ми те, що ми їмо", яку озвучив, за деякими даними, сам Гіппократ, на всі 100% стосується також і води. Тим більше, що до нашої екології давньогрецької дуже далеко - як смакової добавки «Полуниця» до живих соковитих ягід.

Встановіть будинку фільтр для води, якщо досі цього не зробили. В крайньому випадку - купуйте бутильовану питну воду перевірених брендів. Адже навіть найкраща води з крана в наших широтах володіє надмірною жорсткістю, в ній намішано абсолютно зайві у вашій страві, і в організмі речовини, причому у великих кількостях.

Тим, хто хоче готувати смачно, абсолютно необхідне натхнення. Шукайте його всюди. Обов'язково оточіть себе завзятими кулінарами, книгами, прикладами, кулінарними блогами, відеороликами та іншими штуками, які вас надихають на кулінарні експерименти з поєднаннями смаків і різних продуктів.

Сходіть на одне з кулінарних фестивалів, які сьогодні проводяться мало не щотижня. Поспілкуйтеся з людиною, для якого смачна їжа - справжнє хобі. Або навіть професія. Купіть кулінарну книгу, яку він порадить. Подивіться відеоуроки від кухарів і блогерів, пропонують цікаві рецепти і оригінальні смакові поєднання.

Почніть з простих базових рецептів, відпрацьовуйте їх знову і знову, а потім приступайте до експериментів з набором продуктів для даного страви. Додавайте нові інгредієнти. Повірте, дуже скоро ви "відчуваєте" саму суть кулінарії та на створення нових оригінальних смаків буде працювати ваша власна інтуїція, а не чиїсь поради.

Як навчитися готувати з нуля

Найперше правило для початківців - позбавтеся від поспіху. Виберіть абсолютно вільний від інших турбот день і з любов'ю присвятіть його музі кулінарії по імені Куліна. В деяких давньогрецьких джерелах Кулину навіть величають богинею, так що відповідайте! Будьте з музою -богинею уважніше і вона обов'язково нашепче вам на вушко ціле кулінарне посібник «Як навчитися гарно готувати для початківців».

Попереджаємо: для навчання кулінарній справі вам спочатку потрібно багато часу, зібраності уваги. Дрібниць тут не буває! Точніше, тільки завдяки увазі до дрібниць тут все і крутиться.

Заздалегідь підберіть рецепт. На перших порах ні за що не спокушайтеся складними многоингредиентными стравами - кулінарний провал на першому ж етапі вам ні до чого! Ідіть від простого до складного. Як ми писали вище, спочатку вам допоможе чужий досвід, а потім запрацює і власна інтуїція.

Нехай вашим першим блюдом стане нескладний овочевий салатик, за всіма правилом зварений рис або омлет. Ці страви тільки здаються простими і елементарними - для того, щоб приготувати їх смачно, також потрібно знати деякі секрети. Пошукайте їх в інтернеті, в кулінарній книзі або запитайте у знайомих.

Обзавестися корисною і красивою кухонним начинням і технікою - дуже розумна і часто надихає на готування крок. Але, з іншого боку, не шукайте у відсутності техніки виправдання своїй бездіяльності і ліні. Повісьте на стіну годинник, купіть кухонні ваги, щоб не помилитися у пропорціях, заведіть міксер або блендер, м'ясорубку, елементарний набір посуду, ретельно заточіть ножі - на перший час вистачить.

Дуже важливий момент: не готуйте страви, які не викликають у вас апетиту. Готувати те, що любите, набагато приємніше. Додаткова мотивація не знадобиться.

Для страв, які готуються в духовці, потрібна особлива вправність, так що відкладіть досвід з гасінням м'яса і запіканням овочів на другий етап. Кожна духовка має свій характер і особливості використання, які вам ще належить вивчати. У відносинах з духовкою необхідно пройти етап притирання - зовсім як в сімейному житті. Не поспішайте!

Як навчитися швидко готувати

Чому серед кулінарних геніїв так багато чоловіків? Та тому, що до готуванні вони прийшли не через обов'язок, а через хобі. Тобто спочатку у них не було необхідності підхоплюватися в 6 ранку, щоб приготувати сім'ї манну кашу з фруктами і загорнути з собою бутерброди. А у більшості жінок, на жаль, така необхідність є, і бажання займатися кулінарією вона відбиває досить успішно.

Але що ж робити? Адже ми - те, що ми їмо, нагадує Гіппократ, а значить, є потрібно тільки найкраще, найсвіжіше, саме красиве і корисне, навіть в 6 ранку! Не тільки нам самим, але і дітям, і чоловікові, і гостям. Значить, будемо вчитися готувати не тільки смачно, але і швидко.

Насамперед, майте на увазі: готувати швидко може лише хтось, хто вже навчився готувати смачно. Справа, як кажуть, майстра боїться, те ж саме стосується швидкості, тому головна порада - практикуйтеся, практикуйтеся і знову практикуйтеся! Підключайте фантазію, інтуїцію, знайомих кулінарів, засоби масової інформації і рідну маму.

Порада номер два - приготуйте продукти заздалегідь. Якщо йдеться про сніданок - з вечора. Сніданок повинен зарядити вас і всю сім'ю енергією, вітамінами і мінералами на цілий день, так що зверніть увагу на рецепти, які включають злаки, йогурт, сир, фрукти і овочі. Крім того, саме вранці можна не боятися скуштувати калорійних продуктів - до обіду від них не залишиться й сліду! Найкращий час для тостів, сендвічів або шматочка чізкейку, приготованого з вечора.

До речі, на третьому етапі навчання можна буде взятися за практичну реалізацію рецептів з посібники «Як навчитися готувати торти». Готуйтеся: буде непросто, практикуватися доведеться довго! Випічка - штука примхлива. Зате як приємно прокидатися під чашечку кави з солоденьким, вислуховувати компліменти від рідних і друзів.

Дуже сподіваємося, ми надихнули вас на подальше заглиблення в тему «Як навчитися смачно готувати». Тепер вперед, до вершин кулінарії!