Українське блюдо планують внести до списку Всесвітньої культурної спадщини

Субота 07 квітня 2018 17:35
Українське блюдо планують внести до списку Всесвітньої культурної спадщини
Фото: Борщ (facebook.com/cafedi)

Класичний рецепт борщу буде внесений у ЮНЕСКО

Голова Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко повідомив про те, що в Міністерстві культури України вже підтримали ініціативу про внесення класичного українського борщу до списку Всесвітньої нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО. Про це він написав на офіційній сторінці в Facebook.

"Міністерство культури України підтримало ініціативу Асоціації постачальників торговельних мереж щодо внесення українського борщу до списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО. За процедурою, яка розроблена міністерством наприкінці минулого року, спочатку необхідно внести український борщ до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини. Оскільки внесення до Національного реєстру ініціюють місцеві органи влади або організації, діяльність яких пов'язана з охороною нематеріальної культурної спадщини, то таке внесення погодилося зробити місто Бровари. Хоча назва міста більше пов'язана з броварництвом, ніж з приготуванням борщу, але цю страву в Броварах люблять не менше, ніж у всій Україні. Клопотання про включення до Національного реєстру Мінкультури приймає двічі на рік, до 15 квітня та 15 жовтня. Найближчий час подачі заявки до Організації Об'єднаних Націй - до 1 лютого 2019 року. У ЮНЕСКО розгляд питання займає 1,5 роки. Кожного року держава може подавати до двох об'єктів на номінацію. Борщ відповідає критеріям ЮНЕСКО, оскільки сприяє національному розвитку та говорити про культурну ідентичність суспільства", – написав на своїй сторінці Олексій Дорошенко.

Українське блюдо планують внести до списку Всесвітньої культурної спадщини

Скриншот поста облікового запису facebook.com/Олексій Дорошенко

На даний момент вирішується питання про звернення до провідних українських кухарів і кулінарів з офіційним запитом щодо класичного рецепту українського борщу.

Нагадаємо, що нещодавно Олексій Дорошенко склав топ найвищих цін на борщ в Україні.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся