ua en ru

Чому в ХХІ столітті люди вмирають від "Глоду"

Чому в ХХІ столітті люди вмирають від "Глоду" Фото: Ще досі можна зустріти мужиків з "пузирьом"одеколону "Саша" (Avivas.ru)

Отруєння "Глодом", як показує сумний досвід, далеко не поодинокий випадок масової загибелі людей не тільки в Росії

"…А гадость пьют из экономии,

Хоть поутру, да на свои.

А у тебя самой-то, Зин,

Приятель был с завода шин,

Так тот вобще хлебал бензин.

Ты вспомни, Зин!"

(Владимир Высоцкий, "Диалог у телевизора")

Пам'ятаю, приїхали з батьком до дідуся якраз на зимові свята. Зайшли в під'їзд п'ятиповерхової хрущовки, де нас з головою накрило їдким ароматом дешевого чоловічого одеколону. Я тоді ще батька смикнула за рукав, усміхнулася: "Нічого собі, хтось так сильно напарфумився! Дивись, навіть пляшки валяються".

Тато трохи розгубився: "Та не зовсім... Це, як сказати, місцеві алкоголіки на душу взяли. Напилися, загалом".

Я не зрозуміла. Подумала, що хтось спочатку напився, а потім напарфумився – ну, щоб запах алкоголю не відчули.

Точно й не згадаю, мені тоді було років 7 або 8. Я і раніше чула, мовляв, люди, які п'ють, іноді навіть одеколон вживають. Але думала, що це жарт якась.

До речі, вперше я попросила батьків розтлумачити, навіщо люди п'ють одеколон, коли побачила кадри з радянського фільму "Джентльмени удачі". Пам'ятаєте, коли актор Крамаров, який грав "Косого", випив чи то одеколон, чи то шампунь? Але мені так і не змогли виразно пояснити, навіщо він це зробив.

Звичайно, і у нас у свята на столі стояло вино, коньяк. Я знала, що є така штука, як алкогольні напої (дітям, само собою, не можна). Але я в упор не розуміла, навіщо ж пити одеколон. На щастя, у нас на столі такого не було.

А ось в шкільні роки старшокласники за кілька пляшок їдкого чоловічого парфуму домовлялися з місцевими пияками, щоб ті робили чорнову роботу під час літньої шкільної практики. Так, було й таке!

...

Це все до чого?

Концентрат для ванн "Глід" встиг підкосити більше 75 осіб в Іркутську. Безумовно, трагедія. Навіть незважаючи на їдкі коментарі в стилі журналістки Божени Ринською, для якої померлі від метилу – "неякісні люди".

Концентрат ГлідФото: Концентрат для прийняття ванн "Глід"

"Боярова тема" в Росії отримала небувалий резонанс: сотні новин, розслідувань, сенсаційних репортажів, чи не прямі трансляції з лікарень – складається враження, що отруєння, так скажемо, псевдоалкоголем на території пострадянського простору – річ нечувана і кричуща.

Чому на пострадянській території, а не конкретно в Росії, запитаєте ви? Давайте не будемо лукавити! І в Україні, на жаль, своїх "метилових суперменів" вистачає. Любов до вживання всього спиртного і пального простежується і у наших людей.

Що стосується ситуації з "Глодом", то тут швидко знайшлися винні.

"Ряд громадян іноземної держави організували роботу з виробництва препаратів для очищення ванн і використовували спирт, який не є отрутою. Але один з діячів вирішив окремо заробити. І, не розуміючи, що реально, що він робить, добув технічний спирт і використовував його", — висловився нещодавно Путін.

Винен, як завжди, Захід. Що робити? Потрібно підняти акциз, прирівняти спиртовмісні товари до алкогольної продукції – вуаля, проблема вирішена. Не посміють більше "громадяни іноземної держави" отруювати російського Івана.

Говорити зараз про причини дикої алкоголізації населення Росії не доводиться: вже заїжджена тема, чи що. І причина не тільки в заповзятливих ділків.

Тут хотілося б нагадати одне просте правило: якщо є попит, то буде і пропозиція.

А якщо є заборони, то і "чорні ходи" також знайдуться. Кмітливість у народу в цьому плані добре працює. Благо, прикладом купа.

Я, звичайно, не спец і крім ароматного аналога горілки (одеколону, тобто) більше нічого не згадаю. Але було цікаво дослідити цю тему. Дізнатися, так скажемо, ніж у "суху пору" розважалися люди радянські.

ГуталинФото: Гуталин (LadiesProject.ru)

Гуталин. Він же шевський крем, вакса. Намазували його товстим шаром на шматок хліба і чекали, поки спирт просочить буханець. Далі верхній шар зрізали, а заспиртований хліб їли. Кажуть, що вживання гуталіну навіть найзатятіші алкоголіки вважали справою останнім.

Технічний спирт Cameo. В народі – "червона шапочка" (за червоною кришечки скляної пляшки). На початку 90-х такий спирт використовували в якості склоочисника. До речі, історія з "червоною шапочкою" чимось нагадує недавню трагедію з "Глодом" в Іркутську. Жахливої якості спирт Cameo також погубив чимало людей.

Огірковий лосьйон СРСРФото: Лосьйон "Огірковий" і одеколон "Потрійний" (fakeoff.org)

"Огірковий" лосьйон. Вміст спирту – до 68%. Жінки скаржилися, що з-за високого вмісту спирту лосьйон дуже сушив шкіру. Чоловікам, судячи з усього, було нормально. Навіть у якомусь фільмі звучала фраза: "Випивка і закуска в одному флаконі". Все просто. Розводили з водою і пили.

Політура. Лак з додаванням смолистих речовин для полірувальних робіт. На різних форумах "які сумують за СРСР" ще до сих мор можна знайти кілька рецептів очищення політури. Взимку спирт з лаку вымораживался. В інший час воскову складову від спирту відокремлювали сіллю, а іноді навіть молоком, хлібом або деревним вугіллям. Природно, що такі методи не гарантували 100% очищення. Все одно отрута виходила дика. Про що говорить фіолетовий колір гожи любителів політури.

Клей БФФото: Клей "БФ" (belantraplus.ru)

Клей БФ ("бакелито-фенольний клей"). В народі — "Борис Федорович". Очищали страшну синтетику сіллю, попередньо змішавши клей в потрібних пропорціях з водою. Суміш взбалтывали протягом 5-10 хвилин. Кажуть, що на виробництві навіть якимось чином клей очищали свердлом. Нібито таким чином спиртова основа клею відокремлювалася від смоли. Як результат, людина "спраглий" отримував півлітра каламутній 30-градусної рідини із запахом клею, само собою.

Гальмівна рідиною. П'ють взимку, попередньо взявши з рідини спирт. "Берете взимку лом, промороженный як слід, ставите його під невеликим нахилом. На один край лому капаєте гальмівну рідину. Поки вона стікає по лому присадки примерзають до нього, а спиртовмісна рідина, капає з іншого кінця брухту".

Як виявилося, цей список можна продовжувати практично нескінченно. Денатурат, дихлофос, різні лаки, клеї та інші "екзотичні коктейлі" можуть затьмарити собою будь "Глід". Точної статистики смертей від подібного роду експериментів не відшукати.

Навіть без підтримки підприємців люди завжди знайдуть чим і як "полегшити душу".

Хоча і вигороджувати "ряд громадян іноземної держави" не збираюся – більше 75 смертей на їх совісті. А також на совісті тих, хто вважає, що одним лише підвищенням акцизу можна у мить позбутися від проблеми алкоголізму в Росії.

до Речі, Федеральна служба Росії з нагляду в сфері захисту прав з 26 грудня вирішила офіційно призупинити продаж спиртовмісної продукції побутового призначення строком на один місяць. При цьому в Росспоживнагляді відзначили, що заборона на торгівлю не поширюється на парфумерію і стеклоомывающие рідини. А даремно...