Навіщо потрібно віджиматися на підтримку героїв і як це правильно робити - у колонці Styler
В останні кілька тижнів українську аудиторію Facebook захопила нова "лихоманка" - поліцейські, нацгвардійці, політики, чиновники, блогери і школярі віджимаються 22 рази у рамках 22PushupChallenge на підтримку ветеранів АТО. Гарна справа, благородна. Але суть флешмобу, на жаль, звелася до показухи.
Сам флешмоб 22PushupChallenge придумали в Штатах, коли департамент у справах ветеранів у США опублікував звіт про самогубства серед ветеранів за 2014 рік.
Цифра була шокуючою! Виявилося, що щодня 22 ветерана зводять рахунки з життям.
Організація #22Kill запропонувала американцям флешмоб, суть якого полягала в тому, щоб люди, які прийняли виклик, не тільки віджималися 22 рази, але й переводили 22 долари для психологічної підтримки ветеранів.
А як проходить флешмоб в Україні?
Ось тут приказка "примусь дурня Богу молитися, він і лоба собі розіб'є" як ніколи актуальна. Мимоволі згадується "славнозвісний" Ice Bucket Challenge, коли вся країна з ентузіазмом обливалася холодною водою, але забувала перевести гроші в благодійні організації. Хоча суть була саме в цьому - привернути увагу до проблеми і допомогти фінансово.
Тепер аналогічну ситуацію ми бачимо і з віджиманнями.
Учасники 22PushupChallenge віджимаються по одному і компанією, створюють фігури у вигляді національного герба, фрази "Слава Україні" і всіляко куражаться, наголошуючи, що роблять це в підтримку наших героїв. Лише зрідка згадуючи, що ветеранам непогано б не тільки показати відео, але й допомогти матеріально.
Є ще один варіант 22PushupChallenge в Україні - учасникам пропонують віджиматися по 22 рази протягом 22 днів. Звичайно ж, теж на підтримку ветеранів АТО.
Але ж це чистої води самопіар і хвастощі!
Проте не буду в усьому шукати "зраду". Все-таки, є серед учасників 22PushupChallenge ті, хто правильно зрозуміли суть флешмобу. Наприклад, енергетики - співробітники "Уркенерго" не тільки зняли гарне відео, але й пообіцяли перерахувати частину від своїх зарплат людям, які проживають у прифронтовій зоні.
А міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик передав не тільки естафету колегам, але і тепловізор військовим.
До чого вся ця розмова? Відеозапис в соціальній мережі, що набрав тисячу лайків, мало чим допоможе ветеранам, які отримали психологічні травми в зоні АТО, і вже тим більше не стане корисним хлопцям, які захищають кордони України на передовій.
Так, говорити про наших бійців добре, багато і правильно - необхідно. Але ж пост підтримки не допоможе так, як це зроблять хоча б 22 гривні (я вже не кажу про долари і тепловізори), перераховані на рахунок організації, яка допомагає ветеранам повернутися до колишнього життя.