ua en ru

Зламали шию і голову втоптали у землю: деталі жорстокого вбивства дівчинки

Зламали шию і голову втоптали у землю: деталі жорстокого вбивства дівчинки Вбивство Катерини Литкіної на Волині (колаж РБК-Україна)

Вбивство Катерини Литкіної на Волині сталося в серпні 2016-го року

Вбивство Катерини Литкіної на Волині, яке було скоєно у серпні 2016-го року, досі розслідується поліцією. Правоохоронці затримали двох підозрюваних, які жорстоко позбавили життя 16-річну дівчинку. На одному з останніх засідань суду, яке відбулося 28-го лютого, батько загиблої згадав усі подробиці жахливої трагедії. Про це повідомляє місцеве видання "БУГ".

Сергій Литкін, батько загиблої дівчинки, пригадав всі деталі розшуку дитини. Першим ділом він вирушив шукати дівчину на закинутих будівлях і в темних провулках.

"Їздив по темних місцях, покинутих будівлях, питав у дівчат, чи не бачили її. А вони сміялися, що я її шукаю ", - каже чоловік.

Після безуспішного пошуку Сергій вирушив до Мирона Ж, він останній, хто зустрічався з Катею перед зникненням. Хлопець повідомив, що під час їх останньої зустрічі дівчинці часто дзвонив Максим.

"Дочка тоді ще сказала Мирону, що, мовляв, ось Максим почав знову мене любити...", - говорить Сергій Литкін.

Зламали шию і голову втоптали у землю: деталі жорстокого вбивства дівчинки

Вбивство Катерини Литкіної на Волині (фото: bug.org.ua)

Сергій згадує, що про Максима дочка говорила або ніяк, або зі сльозами, тому не раз радив Каті забути про нього. Після перевірки ноутбука з'ясувалося, що хтось видалив листування з Максимом. Це стало приводом викликати поліцію і почати розшуки загиблої. За словами стурбованого батька, поліція докладала мало зусиль для пошуку зниклої дитини. Крім слів поліцейського "нагуляється і прийде", Литкін згадав розмову з іншим вартовим, який дуже акцентував на тому, що всю ніч витратив на читання видаленного щоденника Каті. Сергій упевнений, що саме в щоденнику перш за все можна було знайти підказку, де шукати доньку. Адже в ньому містилася інформація про те, що Катерина і раніше бувала на териконі.

Сергій Литкін відтворив останній день пошуків, коли на териконі 3-ї шахти помітив тіло своєї дитини. Спочатку він побачив кросівки вбитої. Відчайдушний крик батька налякав 2-х підлітків, які йому допомагали в пошуках на териконі.

"Мене дуже здивувало обличчя, тому що я думав, що їй зламали шию і голову втоптали в землю. Голова була плоска і накрита волоссям ", - згадує чоловік.

Зламали шию і голову втоптали у землю: деталі жорстокого вбивства дівчинки

Вбивство ККатерини Литкіної на Волині (фото: bug.org.ua)

Після того, як батько знайшов труп власної дочки, він негайно подзвонив в поліцію, а потім дружині. Їй розповісти про жахливу знахідку було найважче.

"Віку на терикон ми вели двоє, тому що вона падала, втрачала свідомість по дорозі. Я говорив: "Тримайся, бо доведеться готуватися до гіршого". Потім з'їхався весь відділок поліції. Терикон став як мурашник", - розповів Сергій Литкін.

Після виявлення тіла вбитої дочки Сергій став шукати докази, і наткнувся на відеозвернення, яке Катя планувала віддати Максиму разом з малюнками.

"Привітання для Максима з днем народження записувалося на моєму комп'ютері. Це була окрема папка. Відеозвернення дуже зворушливе, можна було плакати днями, переглядаючи його", - розповів Сергій.

Він згадує, що свого часу запитував у дочки, чим їй подобається Максим.

"Вона говорила, що він такий хороший. Хороший... взяв і вбив", - каже чоловік.

Адвокати обвинувачених наполягли на повторному проведенні допиту свідка (працівниці швейної фабрики, яка бачила Катю, Максима і Назара втрьох напередодні вбивства), хоча вона не раз була на засіданні. Під час останнього допиту захисниками обвинувачених їй було поставлено понад 70 питань.

Зламали шию і голову втоптали у землю: деталі жорстокого вбивства дівчинки

Вбивство Катерини Литкіної​​​​​​​ на Волині (фото: bug.org.ua)

Нагадаємо, трагедія сталася 2 серпня 2016 року. Тіло вбитої після тривалих пошуків знайшли на териконі. Майже два з половиною роки під вартою перебуває один з імовірних убивць Назар Статочнюк. За версією слідства, він разом з двоюрідним братом жорстоко вбили подругу. Незважаючи на докази, а це знайдена флеш-карта убитої в телефоні підозрюваного, провини у вбивстві неповнолітні не визнають. Також у Словенії був затриманий головний підозрюваний Максим Т.

Обвинуваченим продовжили термін утримання під вартою ще на 60 днів.

Нагадаємо, що в Одеській області жінка народила дитину і живцем її закопала.

Раніше ми розповідали деталі страшного вбивства в Бердянську.