ua en ru

АТО в Татарстані і відставка Путіна: у Мережі згадують випуск програми "Ляльки" за 2000 рік

Творці сатиричної передачі, що виходила з 1994-го по 2000 рік на тоді ще опозиційному російському каналі НТВ, показали своє багато в чому пророче бачення майбутнього Путіна і Росії 20 років потому

В одному з випусків програми "Ляльки" дія розгортається 31 грудня 2019 року - рівно 20 років з того дня, як Борис Єльцин, виступаючи з передноворічним зверненням, повідомив про свою відставку і назвав Володимира Путіна своїм наступником. В серії під назвою "20 років потому" творці спробує вгадати, що ж станеться з Путіним і керованої ним Росією в майбутньому.

За сюжетом, президент Росії пропадає на три тижні і його розшукує вся країна. На питання журналістів прес-секретар відповідає, що у Путіна була невелика застуда, але зараз він "здоровий, як ніколи". Потім дія переноситься в палату центральної клінічної лікарні, де важко хворий Володимир Володимирович слухає новини по радіо.

Диктор повідомляє в основному нерадісні вісті: "всупереч прогнозам скептиків вдалося утримати рубль в межах 40 мільйонів за один долар", а також подробиці антитерористичної операції в Татарстані, де "артилерія і авіація наносять удари по позиціях татарських сепаратистів".

"Мова йде про цілісність Великої російської держави. Тут не до подробиць - треба стерти їх з лиця землі", - коментує ситуацію голос Володимира Жириновського.

Під час прослуховування новин в палату Путіна входить його прес-секретар і гаряче рекомендує йому піти у відставку добровільно за станом здоров'я. Закінчується сюжет кадром, на якому Борис Єльцин дивиться по телевізору новорічне звернення президента Путіна, аналогічне тому, яке йому самому довелося робити в 1999-му.

"Ляльки" - розважальна сатирична телевізійна передача продюсера Василя Григор'єва на гострі теми актуальною російської політики. Виходила в ефір з 1994 по 2002 рік на каналі НТВ в прайм-тайм - ввечері вихідного дня. Виробник - телекомпанія DIXI-TV.

До речі, свіжий скандал з публікацією компанією Coca-Cola сумнівною карти Росії надихнув російського поета Орлушу (він же Андрій Орлов) на створення відразу двох яскравих віршованих творів.