ru ua

"Щоб купити квиток на фільм, потрібно купити квиток на електричку": стало відомо, скільки в Україні існує кінозалів

"Щоб купити квиток на фільм, потрібно купити квиток на електричку": стало відомо, скільки в Україні існує кінозалів Фото: Кінозал (unsplash.com/Jake Hills)

У маленьких містах ситуація все ще плачевна

В Україні налічується трохи менше 500 кінозалів, які знаходяться в 170 кінотеатрах країни. Про це в інтерв'ю UMN розповів глава Державного агентства з питань кіно Пилип Іллєнко.

"Сьогодні в Україні є трохи менше 500 кінозалів на всю країну. Знаходяться вони приблизно в 170 кінотеатрах. Це дуже мало. Левова частка цього всього знаходиться в Києві і інших, великих за розміром містах: Харків, Дніпро, Львів, Одеса. У більшості обласних міст ситуація така, як в Чернівцях, тобто один-два кінотеатри, три - максимум", - розповів він.

Відео: Пилип Іллєнко про кінозали в Укріане (youtube.com/UMN)

"Якщо ми візьмемо районні міста, то показник взагалі катастрофічний. На території, яка зараз повністю контролюється Україною і не є окупованій, знаходиться, грубо кажучи, приблизно 470 районних центрів. Так ось те, що можна назвати чинним кінотеатом, є тільки в 70 з них. Це постійно діючий, або іноді діючий кінотеатр", - зазначив Іллєнко.

За його словами, багато людей просто не мають можливості смотерть фільми, оскільки далеко живуть від кінотеатрів.

"Це підштовхує до невтішного висновку - значна частина, якщо не половина, українців взагалі живуть в населених пунктах, де для того, щоб піти і купити квиток на український фільм, їм спочатку треба купити квиток на електричку/маршрутку/автобус і поїхати в інше місто", - додав Іллєнко.

Нагадаємо, український фільм про збитий Aн-26 став переможцем Варшавського фестивалю.