ua en ru

"Це успіх українського кіно": як у Києві пройшов кінофестиваль "Молодість. Пролог – 47"

"Це успіх українського кіно": як у Києві пройшов кінофестиваль "Молодість. Пролог – 47" Фото: Ведучий Тимур Мірошниченко та генеральний директор кінофестивалю "Молодість" Андрій Халпахчі (Уніан)

Символом оновленого кінофестивалю стала зелена доріжка

Влітку цього року організатори Київського міжнародного кінофестивалю "Молодість" повідомили, що дата проведення щорічного фестивалю зміниться: замість жовтня знаменитий кінофорум буде проходити в кінці травня.

Але при цьому організатори вирішили не позбавляти любителів КМКФ можливості традиційно відвідати фестиваль восени. Для цього вони розробили спеціальну дводенну подію – “Молодість. Пролог - 47". Це стало своєрідним осіннім тизером до фестивалю, який пройде у травні.

"Молодість" завжди була камертоном часу"

Подія традиційно проходила в кінотеатрі "Київ", але фестиваль об'єднав і інші локації. В рамках жовтневої "Молодості" відбувся Національний конкурс короткого метру, програма "Свобода: кіно соціальних змін", позаконкурсні покази "Фестиваль фестивалів". Пройшло також кілька подій індустріальної секції.

На церемонію відкриття фестиваля "Молодість. Пролог - 47" гості йшли доріжкою зеленого кольору. Вона стала символом оновленого фестивалю, який тепер буде проходити навесні.

"Це успіх українського кіно": як у Києві пройшов кінофестиваль "Молодість. Пролог – 47"Фото: Кінофестиваль “Молодість. Пролог – 47" став "тизером" до весняного фестивалю у 2018 році (molodist.kiev.ua)

"Молодість" завжди була камертоном часу, і на ній за часів Радянського Союзу можна було робити речі, які були неможливі в Москві. Цього року фестиваль вперше відкриває українська картина "Мир вашому дому", і це перемога в порівнянні з тим часом, коли "Молодість" тільки починалася і українського кіно майже не було", - розповів генеральний директор фестивалю Андрій Халпахчі, відкриваючи церемонію.

"Мир вашому дому!"

"Мене запитують, як змінюється фестиваль. Він змінюється так само, як і країна. Якщо десять років тому нам не було, що показати з українського кіно, то тепер є багато українського кіно. Сподіваюся, це допоможе і "Молодості", - сказав під час прес-конференції, присвяченій відкриттю фестивалю, його директор Андрій Халпахчі.

Фільм "Мир вашому дому!", який відкривав кінофестиваль, зняли за мотивами оповідань Шолом-Алейхема і п'єсою Григорія Горіна. У головній ролі фільму – російський актор Євген Князєв.

Відео Трейлер фільму "Мир вашому дому!" (Youtube-канал ELLO)

Дія картини відбувається на початку ХХ століття. Молочник живе у маленькому селі. Він бідний і вірить, що у його дочок є один шанс уникнути бідності — вдале заміжжя. Він приймає вигідну пропозицію від свата, але у його прекрасних дочок є інший план.

"Це, без сумніву, успіх українського кіно. Я сподіваюся, що ми залучимо глядача, і він прийде в кінотеатр, оскільки які б ні були нагороди на Каннському і на інших фестивалях, самий головний показник успіху фільму – це касові збори у власній країні", - сказав про фільмі Андрій Халпахчі.

В українському прокаті фільм стартує вже з 26 жовтня 2017 року, а от у Росії його заборонили.

Фільм "Межа", який став знаменитим у Словаччині

На кінофестивалі відбувся показ українсько-словацького фільму "Межа". Його прем'єра стала основною подією фестивалю недільного вечора 22 жовтня.

Фільм описує події літа 2007 року. Словаччина скоро повинна вступити в зону Шенгену, тому йде активне посилення кордону Словаччини та України. Батько сімейства, Адам Крайняк, очолює злочинне угруповання і займається контрабандою сигарет. Невдала спроба перевезти чергову контрабандну партію цигарок викликає цілий ряд несподіваних подій. Наслідки цих подій змусять Адама сумніватися в тому, які саме межі він готовий перейти, щоб все виправити.

"Це успіх українського кіно": як у Києві пройшов кінофестиваль "Молодість. Пролог – 47"Фото: Прем'єра фільму "Межа" (Facebook-сторінка Олега "Фагота Михайлюти)

“Історію фільму знайшла Ванда – словацька співпродюсер фільму. Я, в свою чергу, не просто працював, а прожив 34 чудових дня зйомок "Межі". У нас був ідеальний штаб на знімальному майданчику, який складався з словаків, українців і чехів. Особливо хочу відзначити українців, адже те, як вони працювали, як горіли тим, що робили, справило на мене неймовірне враження. Було великою честю знімати разом з ними", - сказав режисер Петер Беб'як про українську знімальну групу та акторів.

Відео Трейлер фільму "Межа" (Youtube-канал TrailersUA)

Цей фільм вже б'є рекорди касових зборів в Словаччині. Він став найкасовішим фільмом за всю історії словацького кінопрокату. У Словаччині його запустили в прокат з 27 липня 2017 року, і за сім наступних тижнів картина зібрала у словацькому прокаті 1,5 мільйона євро.

"Чотири сезони революції" про Туніс

Головною програмою "Молодості" назвали кіно соціальних змін. Це шість фільмів, об'єднаних загальною темою боротьби за свободу. Зокрема, на фестивалі показали документальний фільм про судилище над Олегом Сенцовим. Крім того – "відреставровану" польську класику - фільм Анжея Вайди "Людина із заліза".

З документальних фільмів багатьом запам'яталася картина "Чотири сезони революції" режисера Джессі Діттер. Фільм розповідає історію двох молодих жінок з протилежними політичними поглядами. Дівчата намагаються знайти свій шлях у політичному майбутньому Тунісу – єдиної країни, яка вийшла з бурхливої Арабської весни з повноправною демократією.

Сама режисерка не змогла приїхати на показ фільму, але волонтери кінофестивалю Молодість перед показом зачитали глядачам її лист-звернення, де Джессі Діттер розповіла про те, як працювала над фільмом.

За її словами, робота над фільмом почалася, коли вона з родиною жила в Тунісі та інших прилеглих країнах, беручи участь у програмі обміну.

Відео Трейлер документального фільму "Чотири сезони революції" (Youtube-канал WMMNYC)

“Революція в Тунісі була подією, схожою на падіння Берлінської стіни. Як документаліст і режисер, я хотіла знайти можливість розповісти історію змін цього світу. А особливо - торкнутися питання про те, що відбувається там після революції, що означає отримати демократію в країні, яка її ніколи не знала. Що будуть робити ісламісти, які поставлені в рамки старої авторитарної системи, чи будуть права і свободи жінок захищені", - розповіла у своєму листі режисер.

Разом зі своєю колегою по підготовці фільму Сарою Маурі режисер досить швидко познайомилися в Тунісі з двома жінками, які представляють протилежний спектр політичних поглядів. У фільмі вони розповіли, що зараз відбувається в їхній країні.

“Ми відразу ж закохалися в цих жінок, тому що вони виросли з молодих ідеалісток до дорослих жінок, які вже мали свої сім'ї. За чотири роки роботи над фільмом їх боротьба впливала на ті події, які відбувалися в Тунісі. Ми прожили і пропрацювали в цих країнах майже два десятки років. Нам було дуже приємно мати честь розповісти історію Тунісу очима двох жінок, яких ви побачите на екрані", - розповіла Джессі Діттер.

Оголосили переможців національного конкурсу

Також у рамках кінофестивалю були оголошені переможці національного конкурсу короткометражних фільмів. Головний приз "Золотий Скіфський олень" Національного конкурсу короткометражних фільмів на "Молодості. Пролог - 47" отримав Павло Остриков за фільм "Випуск'97".

“Для мене це несподівано. Але не настільки несподівано, щоб я зовсім не прийшов", - пожартував переможець.

"Це успіх українського кіно": як у Києві пройшов кінофестиваль "Молодість. Пролог – 47"Фото: У рамках кінофестивалю "Молодість. Пролог - 47" нагородили переможців національного конкурсу (Уніан)

Крім цього, режисер кращого фільму Національного конкурсу отримав грошовий приз у розмірі 50 000 гривень.

Спеціальні нагороди журі отримал фільм "Ма" режисера Марії Стояновій "за вдумливе і зворушливе поєднання витриманою форми і тонке відображення стану душі під час війни".