ua en ru

Фільм про хлопчика з Донбасу переміг на великому кінофестивалі в Амстердамі

Фільм про хлопчика з Донбасу переміг на великому кінофестивалі в Амстердамі Фото: Кіно (pixabay.com/ru/users/Skitterphoto)

Премія складає 10 тисяч євро

Документальний фільм про хлопчика з Донбасу The Distant Barking of Dogs ("Віддалений гавкіт собак") переміг на фестивалі IDFA в Амстердамі. Про це повідомив асистент режисера фільму Азад Сафаров на своїй сторінці в Facebook.

Фільм про хлопчика з Донбасу переміг на великому кінофестивалі в Амстердамі

Скріншот поста (facebook.com/azad.safarov)

"Документального фільму про Україну перемогла на першому ж великому Фестивалі документалок - IDFA (Амстердам). Наша документалка про хлопчика Олежика, зростаючого поруч з війною на сході! Ми знімали її удвох з режисером з 2015 по 2017 роки. Фільм, де вперше в титрах я в статусі помічника режисера", - написав він.

Фільм про хлопчика з Донбасу переміг на великому кінофестивалі в Амстердамі

Фото: Нагородження фільму (facebook.com/azad.safarov)

Фільм отримав нагороду за кращий дебют. Премія в цій категорії становить 10 тисяч євро.

Режисером картини виступив датчанин Саймон Леренг Вілмонт, а сам фільм був знятий в копродукції Данії, Швеції і Фінляндії.

Відео: Трейлер фільму The Distant Barking of Dogs (youtube.com/IDFA)

Події фільму розгортаються поблизу лінії фронту на Донбасі. 10-річний Олег живе зі своєю бабусею в Гнутове Донецької області і бачать весь жах війни.

Нагадаємо, що україно-словацький фільм "Межа" отримав гран-прі на кінофестивалі у Франції.

Журі на чолі з режисером Крістіаном Каріон присудило картині нагороду "Золотий Атлас" - гран-прі фестивалю. Крім того, молодіжне журі кіноогляду визнало "Межу" кращим фільмом.

Стрічка Петера Бебьяка розповідає про контрабандний потоці на кордоні України та Словаччини. В основі сюжету події 2007 року, коли Словаччина долучається до Шенгену, чим значно ускладнює життя контрабандистам через посилення контролю на кордоні.