ua en ru

Команда фільму "Процес" про українських політв'язнів збирає кошти на завершення зйомок

Команда фільму "Процес" про українських політв'язнів збирає кошти на завершення зйомок Фото: Кримський режисер і політв'язень Олег Сенцов

Головний герой документального фільму - кримський режисер Олег Сенцов, засуджений на 20 років за безпідставним звинуваченням

Про українських політв'язнів, які перебувають в полоні російської судової системи, знають не тільки в Україні і Росії. Найбільш відомі серед них, безумовно, Надія Савченко та Олег Сенцов.

Режисери Андрій Литвиненко з України і Аскольд Куров з Росії вже півтора року працюють над документальним фільмом "Процес", присвяченим долі кримського режисера Олега Сенцова зокрема і українським політв'язням в Росії в цілому.

Мета творців фільму - донести ці історії до максимально широкої аудиторії. При цьому найважливіше, на думку авторів, щоб картину побачили в Росії. І все це в надії прокинутися одного у вільній країні, де дотримуються права людини.

Зйомки почалися в липні 2014 року, вже відзнято більше 200 годин матеріалу. В основному це інтерв'ю з людьми, які знали Олега ще до подій на Майдані і безпосередньо під час Революції гідності. Про ідею і час зйомок режисери розповіли "Громадському ТВ" у програмі "Об'єктив".

Проте все, як завжди, впирається в гроші. До завершення проекту залишилося всього 2,5 місяці, зараз він знаходиться на стадії монтажу. Підтримати проект можна тут.

"Ми намагалися реалізувати проект, використовуючи мінімум ресурсів. Але для того щоб отримати якісний результат, на завершающем етапі нам потрібна допомога професіоналів. Це дозволить привернути більше уваги до проблеми політв'язнів", - пояснюють учасники проекту.

А ще автори фільму нагадали, як важливі укладеним листи. Тому вони закликають якомога частіше писати тим, кого намагаються позбавити майбутнього за хоробрість, тверду громадянську позицію, любов до свободи і просто щоб іншим не повадно було.

До речі, "Радіо Свобода" представив документальний фільм про те, як російська пропаганда спокусила з європейського шляху президента Чехії Мілоша Земана.