ua en ru

Знайдено історичний прототип капітана Джека Горобця

Знайдено історичний прототип капітана Джека Горобця Фото: Джек Горобець

Журналісти знайшли справжнього Джека Горобця в Тунісі 16 століття

Турецькі журналісти стверджують, що виявили історичний прообраз персонажа кіносаги "Пірати Карибського моря" капітана Джека Горобця.

За словами дослідників, прототипом героя Джоні Деппа став англійський пірат Джек Уорд. Нібито у нього було навіть прізвисько Горобець.

Мізерні відомості про Уорда можна почерпнути з мемуарів, написаних його колегою-матросом, а також численних пісень і балад.

Згідно з цими даними, Джеймс Уорд народився близько 1553 року в портовому містечку Фавершам в графстві Кент на південному сході Англії. Уорд починав як капер - фактично пірат, який діє в інтересах англійської корони. Але одного разу дезертирував з королівської служби і перетворився в пірата вже без всяких "але".

До того часу його стали звати Джек Бьорд (Пташка) і під цим ім'ям він прославився серед колег-моряків. Пізніше британець прийняв іслам і осів у Тунісі, а через те, що він дуже захоплювався маленькими птахами, місцеві жителі дали йому прізвисько Asfur, що по-арабськи означає якраз "горобець".

Ім'я Джека згадується у подорожніх нотатках шотландця Вільяма Літгоу. Літгоу зустрів Уорда під час свого перебування в Тунісі. Мандрівник пише, що капітан раніше був відомий як п'яниця, але після звернення в іслам кинув згубну звичку.

Власне, творці фільму "Пірати Карибського моря" ніколи не говорили про існування прототипу свого персонажа. Спочатку героя Джоні Деппа навіть планували зробити другорядним. А сам актор, який придумував особливості та характер свого героя, розповідав, що прообразом Джека Горобця був гітарист групи The Rolling Stones Кіт Річардс.

До речі, вийшов новий трейлер фільму "Пірати Карибського моря".