ua en ru

Патріарх Кирило виступив у ролі експерта з макроекономіки

Глава РПЦ взяв на себе працю пояснити православним, чому зміна обмінної вартості рубля не слід драматизувати

Єпископ Російської православної церкви Кирило (Гундяєв) у переддень Різдва дав інтерв'ю одіозному російському телеведучому Дмитру Кисельову. Проте міркував він не тільки і не стільки про християнство, все більше про мирських справах. Зокрема, патріарх виступив в кілька нетиповою для духовної особи ролі економіста, прокоментувавши зміна валютного курсу.

"Мова йде не про ціну рубля, а про зміну обмінного курсу рубля. А це різні речі. Курс - це минуща величина, яка формується під впливом багатьох факторів, часто прямо не пов'язаних з економікою. А хто знає ціну долара? У багатьох є таке враження, що там взагалі ціна символічна. Тому ті, хто виносить вирок рубля, найчастіше тежвиходять не з економічних факторів. Тому не потрібно драматизувати драматична зміна обмінного курсу. Ось чому я глибоко переконаний, що зміна обмінного курсу не може радикально вплинути на добробут більшості російських громадян. На більшість людей обмінний курс не вплине за умови, якщо під сурдинку зміни обмінного курсу наші власні виробники не почнуть піднімати ціни", - патріарх спробував пояснити поточні економічні процеси.

"Я глибоко переконаний, що вся ця історія з обмінним курсом дає нам унікальний шанс як країні - змінитися на краще. Ну не перейшли б ми ні на яку диверсифікацію економіки. Ми звикли жити за рахунок додаткової вартості, яка досить умовно створюється в торговельній сфері. Пора перейти до економіки реальній: виробляти цінності та отримувати додаткову вартість, яка і буде вкладатися в реальне зміцнення економічної могутності нашої держави", - додав священик.

Втім, скільки б глава РПЦ не повторював словосполучення "обмінний курс" і "додаткова вартість", чи його парафіяни відчують себе хоча б трохи багатший.

До речі, в цьому ж інтерв'ю патріарх заявив, що для нього Україна - те ж саме, що й Росія.