ru ua

"Легенда Карпат" та інші: топ-5 новинок українського кіно цієї весни (відео)

"Легенда Карпат" та інші: топ-5 новинок українського кіно цієї весни (відео) Фото: Кадр з фільму "Легенда Карпат" (facebook.com/legendacarpat)

Деякі кінострічки вже вийшли в український прокат

Глава українського уряду Володимир Гройсман заявив, що у 2017 році в Україні були зняті десятки нових, якісних і цікавих фільмів. Особливо прем'єр зазначив кінострічку "Легенда Карпат", зняту режисером з Чернівців Сергієм Скобуном. Про це глава українського уряду написав в соціальній мережі Facebook.

Політик сказав, що за 2017 рік українськими режисерами були створені десятки нових якісних фільмів. У 2018 ж їх кількість має лише зростати. Також був зроблений акцент на тому, що українська влада підтримує молодих кінорежисерів і українське кіно в цілому. Відзначається, що в цьому році на кінематограф планується виділити в 2 рази більше коштів.

"Легенда Карпат" та інші: топ-5 новинок українського кіно цієї весни (відео)

Скріншот поста facebook/volodymyrgroysman

Нагадаємо, 29 березня поточного року у всеукраїнський прокат вийшла пригодницька стрічка "Легенда Карпат". Цей фільм розповідає історію Олекси Довбуша – культового ватажка руху карпатських опришків у 18 столітті.

У центрі уваги картини – історія життя видатного повстанця і його прихильників. У головних ролях фільму знялися відомі українські артисти Валерій Харчишин (з гурту "Друга Ріка") і Марія Яремчук. Режисером виступив Сергій Скобун з Чернівців. Створення кінострічки фінансувалося Українським державним фондом кіно. Загальні витрати на виробництво картини склали 4,5 мільйона гривень.

Відомо, що "Легенда Карпат" посіла друге місце на престижному кінофестивалі Marbella International Film Festival в Іспанії. Журі оцінили новаторство і оригінальність українського фільму.

До речі, нещодавно Жан Рено розповів, чому погодився зніматися у фільмі в Україні.

Видео:video.rbc.ua