ua en ru

"З грифом "абсолютно секретно": у Києві відбувся суд по справі "Сватів"

"З грифом "абсолютно секретно": у Києві відбувся суд по справі "Сватів" Скріншот з серіалу "Свати"

Автори серіалу вважають, що рішення СБУ про заборону "Сватів" - незаконне

17 травня, в Окружному адміністративному суді міста Києва відбулося перше судове засідання, в якому почався розгляд резонансної "справи Сватів".

Присутні представники всіх учасників цього процесу. Слухалася об'єднану справу за двома позовами від телерадіокомпанії "Студія "1+1" і ТОВ "Кіноквартал" Міністерству культури України, Державному агентству України з питань кіно та Служби безпеки України.

У своїх позовних заявах представники "1+1" і "Кіноквартала" просять визнати протиправними дії відповідачів призвели до офіційної заборони показу по ТБ всіх сезонів серіалу "Свати" в Україні, і скасувати відповідні рішення держорганів.

Згідно з твердженням позивачів, у ситуації з Федором Добронравовим, який раніше висловив солідарність у питанні анексії Криму Росією, відповідальність повинен нести сам актор, однак ніяк не серіал, його автори та глядачі.

У березні 2018 року Голова Нацради України з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко заявив, що автоматичний заборону в Україні фільмів, якщо в них грають актори, внесені Міністерством культури в "чорний список", невиправданий. В якості прикладів він назвав фільми "Життя Пі" та "Іронія долі або з легким паром".

Пан Артеменко озвучив необхідність зміни чинного закону: "Особам потрібно забороняти в'їзд в Україну, потрібно порушувати проти них кримінальні справи, саджати в тюрми. А фільми оцінювати з точки зору, вони несуть загрозу Україні чи ні. Це велика дискусія. Закон потрібно модернізувати".

У судовому засіданні у "справі Сватів" розглядалося клопотання з боку представників "Киноквартала" про витребування довідки від СБУ про наявність офіційних підстав для прийняття рішення про заборону в'їзду в Україну громадянину РФ Добронравову Ф. Ст., на підставі якої прийнято постанову СБУ про заборону йому в'їзду в Україну.

Виявляється, внутрішнє рішення СБУ про заборону в'їзду в Україну Федору Добронравову є документом з грифом "Цілком таємно".

Суддя Володимир Келеберда, який керує судовим засіданням, має відповідний доступ до секретних документів, і зажадав у представників СБУ цей документ.

Після вирішення цього питання суд зробив перерву у підготовчому провадженні до 7 червня 2018 року з зобов'язанням (Постанові) надати СБУ це доказ суду до зазначеної дати судового засідання.

Раніше повідомлялося, що зірки забороненого в Україні серіалу "Свати" поповнили список бази злочинців "Миротворець".

Хайп-таксі #23: чи готовий Київ до фіналу Ліги Чемпіонів