ru ua

Сергій Лозниця отримав премію за кращу режисуру на Каннському кінофестивалі

Сергій Лозниця отримав премію за кращу режисуру на Каннському кінофестивалі Фото надане Arthouse Traffic

Конкурсна програма "Особливий погляд" Каннського фестивалю оголосила своїх призерів

Кінокартина "Донбас" Сергія Лозниці, яка стала фільмом відкриття секції, також удостоїлася премії за кращу режисуру. При цьому журі "Особливого погляду", очолюване Бенісіо дель Торо, присудило головну премію шведської стрічці "Межа" Алі Аббасі.

Світова прем'єра "Донбасу" відбулася 9 травня. Представляючи свій фільм у Каннах, Сергій Лозниця подякував своєму "улюбленому кінофестивалю за можливість поділитися цією історією з міжнародною аудиторією".

Сергій Лозниця отримав премію за кращу режисуру на Каннському кінофестивалі

Фото: Сергій Лозниця і команда фільму в Каннах (скріншот з сайту festival-cannes.com)

На прем'єрі також була присутня українська творча група фільму, в тому числі продюсер Денис Іванов, актори Наталя Бузько, Георгій Делієв, Вадим Дубовський, Сергій Сміян і Людмила Смородіна. Сергій Лозниця подякував команді, зазначивши, що від закінченням зйомок до каннської прем'єри минуло лише шість тижнів.

"Донбас" створювався у копродукції Німеччини, України, Нідерландів, Франції та Румунії. Стрічка стала одним із переможців Восьмого конкурсного відбору Державного агентства України з питань кіно. Українським копродюсером виступив Денис Іванов та кінокомпанія "Артхаус Трафік". Зйомки проходили цієї зими у Кривому Розі.

Нагадаємо, Сергій Лозниця є одним з найвідоміших у світі українських режисерів ігрового і документального кіно. Його фільм "Щастя моє" (2010) став першою українською стрічкою часів незалежності, яка приймала участь в офіційному конкурсі Канського фестивалю. Також в офіційній програмі Канн відбулися прем‘єри інших картин Лозниці, створених за участі України – "Майдан" (2014) та "Лагідна" (2017). Документальну картину Сергія Лозниці "Аустерліц" було номіновано на премію Європейської кіноакадемії за найкращий документальний фільм 2017.

Вихід фільму "Донбас" в український прокат запланований на 2018 рік.

Сергій Лозниця отримав премію за кращу режисуру на Каннському кінофестивалі

Сценарій картини заснований на документальних матеріалах.

Сергій Лозниця розповідає про події, що відбувалися на сході України. В центрі уваги – люди, змушені пристосовуватися до життя в умовах, коли розпадаються владні інститути, сімейні і професійні зв'язки, коли речі перестають називатися своїми іменами. "Донбас" – антивоєнна картина, герої якої – жертви обставин. Зйомки проходили цієї зими в Кривому Розі.

Сергій Лозниця отримав премію за кращу режисуру на Каннському кінофестиваліСергій Лозниця отримав премію за кращу режисуру на Каннському кінофестиваліСергій Лозниця отримав премію за кращу режисуру на Каннському кінофестиваліСергій Лозниця отримав премію за кращу режисуру на Каннському кінофестиваліСергій Лозниця отримав премію за кращу режисуру на Каннському кінофестивалі

Кадри з фільму

Нагадаємо, Джон Траволта вразив несподіваною появою на сцені з 50 cent в Каннах.

Відео: топ-5 нових українських фільмів (video.rbc.ua)