Трагедія ЧАЕС буде розкрита у фільмах
Керівник групи радіаційно-екологічного моніторингу ДСП "Екоцентр" Денис Вишневський розповів у мережі історію фільмів про Чорнобиль і повідомив про появу нових кіно, які покажуть іншу сторону зони відчуження.
Метеріал Дениса Вишневського опублікований в суспільстві Державне агентство України з управління зоною відчуження в Facebook.
"протягом останніх десятиліть ми є свідками перманентної революції в кіно та інших сферах візуального мистецтва. Якість зображення на екрані різко покращився, а спецефекти майже не відрізняються від реальності", - написав експерт.
Він зазначив, що камери стають компактними, мобільними, автономними і не потребують присутності оператора.
"Квадрокоптер, камери-пастки, time-lapse створюють новий формат споглядання реальності і дозволяють набагато глибше проникнути в природне середовище. Вони не втомлюються, не лякають тварин, не виглядають підозріло, працюють вдень і вночі. Це дозволяє нам бачити тварин в реальності, в зоні комфорту", - зазначив Вишневський.
У 2016 році у зоні відчуження розпочала роботу британська компанія "Living planet production". За півтора року планується відзняти епізоди життя тварин в середовищі, перетвореної людиною, але залишеної ним - садах, селах, технічних спорудах та багатьох інших.
За словами Дениса Вишневського, відзнятий матеріал хочуть використовувати як частину восьмисерійного фільму, присвяченого природі всієї планети Земля. Для основної частини зйомок використовується 19 камер "видеоловушек". Однак, на думку польового продюсера проекту Патріка Еванса, оптимально було б використовувати 50.
Також завдяки 5 фотокамер з детекторами руху британського фотографа-анималисту під час своєї тижневої експедиції в зоні відчуження вдалося проникнути в нічне життя чорнобильських сіл і побачити нинішніх жителів покинутих будинків: єнотовидного собаку, ласку, мишей і полівок.
"На завершення можна точно сказати, що зона відчуження для масової свідомості стала одним з чудес природи, своєрідним полігоном, де можна спостерігати реконкісти природного середовища. В майбутньому можна очікувати нові фільми, які будуть показувати іншу сторону зони відчуження", - сказав начальник групи радіаційно-екологічного моніторингу ДСП "Екоцентр" Денис Вишневський.
до Речі, у мережі з'явився трейлер першого українського фентезі "Сторожова застава".