ua en ru

Україно-словацький фільм "Межа" отримав гран-прі на кінофестивалі у Франції

Україно-словацький фільм "Межа" отримав гран-прі на кінофестивалі у Франції Фото: Фільм "Межа" (facebook.com/mezhamovie)

Молодіжне журі визнало картину кращою

Україно-словацький фільм "Межа" Петера Бебьяка нагородили гран-прі на 18-му Міжнародному кінофестивалі в Аррасі, Франція. Про це повідомила прес-служба Держкіно.

Україно-словацький фільм "Межа" отримав гран-прі на кінофестивалі у ФранціїФото: Фільм "Межа" отримав гран-прі фестивалю у Франції (facebook.com/mezhamovie)

Журі на чолі з режисером Крістіаном Карионом присудило картині нагороду "Золотий Атлас" – гран-прі фестивалю. Крім того, молодіжне журі фестивалю визнало "Межу" кращим фільмом.

Стрічка Петера Бебьяка розповідає про контрабандний потік на кордоні України і Словаччини. В основі сюжету події 2007 року, коли Словаччина приєднується до Шенгену, чим значно ускладнює життя контрабандистам через посиленя контролю на кордоні.

Відео Трейлер фільму "Межа" (youtube.com/Garnet International Media Group)

Автори називають свою стрічку кримінальної історією з елементами трилера і чорного гумору. Зйомки проходили на території України, Чехії та Словаччини.

До речі, "Межа" – перший проект в історії незалежної України, знятий у копродукції зі Словаччиною, який був відібраний для участі у кінофестивалі класу "А" у Карлових Варах. Там фільм виборов приз за кращу режисуру.

Крім словацьких акторів у картині зіграли відомі українські художники Римма Зюбіна, Станіслав Боклан і молодий український актор Олександр Піскунов.

В український прокат "Межа" вийде у четвер, 16 листопада.

До речі, украинско-словацький фільм "Межа" став абсолютним рекордсменом за касовими зборами в Словаччині. Картина зібрала понад 70 тисяч глядачів у кінотеатрах країни.