ua en ru

Українського режисера нагородили на Каннському фестивалі за краще експериментальне кіно

Українського режисера нагородили на Каннському фестивалі за краще експериментальне кіно Фото: facebook.com festivaldecannes

Його картина брала участь в конкурсі Le Petit Cannes Film Festival

Короткометражний фільм молодого українського режисера Хачатура Василяна став найкращим у категорії "Експериментальне кіно" на конкурсі Le Petit Cannes Film Festival, який проходив паралельно з основною програмою Каннського кінофестивалю. Радісною новиною режисер поділився на своїй сторінці в Facebook.

Сценарій короткометражки "Деталі" Хачатур Василян написав ще навчаючись у Харкові, де він почав знімати свої перші фільми на гостру соціальну тематику. "Деталі" він зняв вже в Києві. Фільм – це реакція на час змін, рефлексія, викликана Маршем рівності, який проходив у Києві в 2017 році.

Українського режисера нагородили на Каннському фестивалі за краще експериментальне кіно

Скріншот (facebook.com/Khachatur Vasilian)

"Тонка, бездоганна і поетична частина кінематографа. Режисер розуміє тему та магію, яка може бути досягнута при натисканні на експериментальні межі, не втрачаючи з уваги саму мету. Цей фільм залучає глядача у процес розгадування оповіді", - процитував відкликання членів журі автор картини.

Відео: Тизер фільму "Деталі" (youtube.com/Sapient Channel)

До речі, картину Василяна відібрали на конкурс з більш ніж 500 короткометражок.

Нагадаємо, що Сергій Лозниця отримав премію за кращу режисуру на Каннському кінофестивалі.

Топ-5 нових українських фільмів