ua en ru

"Україна. Повернення своєї історії": журналісти дізналися, як виглядав Іван Мазепа

"Україна. Повернення своєї історії": журналісти дізналися, як виглядав Іван Мазепа Фото: Портети Івана Мазепи (1+1)

У фільмі дадуть відповіді на питання про поховання короля Данила Галицького, про те, що за жінка лежить на місці в саркофазі Ярослава Мудрого в Софії Київській, і про вік української мови

До Дня Незалежності України телеканал 1+1 готує незвичайну прем'єру - документальний двосерійний фільм "Україна.Повернення своєї історії", що поєднує елементи розслідування і повноцінні наукові дослідження, які ведуть до приголомшливим відкриттям.

За визнанням авторів, фільм покликаний розвіяти міфи і повернути українцям вкрадену історію, яку століттями методично стирали з народної пам'яті, спотворюючи факти. Зокрема, дослідники з'ясують, як насправді виглядав Іван Мазепа, і доведуть, що на більшості відомих портретів гетьмана зображений не він.

"Ми відкриємо таємницю зображень гетьмана Мазепи, заборонених та фальсифікованих після укладення ним союзу з Швецією. Петро І наказав знищити всі його портрети. Зараз відомо близько сорока зображень нібито Мазепи, але на всіх – різні люди. І навіть на портреті, який ми бачимо на десяти гривнях, зовсім не гетьман Мазепа", - розповідає автор фільму Акім Галімов.

Творці фільму знайшли єдине прижиттєве зображення видатного гетьмана – на дзвоні, відлитому для побудованої самим гетьманом церкви в Батурині. В ХХ столітті "Дзвін Івана Мазепи" був вивезений з України, його пошуки привели знімальну групу до однієї з церков російського Оренбурга. І хоча церковні служителі всіляко обмежували доступ до стародавнього дзвону, авторам фільму вдалося поглянути на нього і зробити знімки, які допоможуть у встановленні істини.

"Ми провели ґрунтовне розслідування, залучили криміналістів з Міністерства внутрішніх справ, які займаються портретної експертизою, використовували найсучасніші методики, щоб зрозуміти, як насправді виглядав гетьман. Історики і криміналісти проаналізують зображення на дзвоні, а також встановлять, на яких з відомих портретів дійсно міг бути зображений гетьман. Вони виділять загальні риси цих зображень, об'єднають їх, і ми отримаємо чіткий і наближений до реальності фоторобот Іван Мазепи, який глядачі зможуть побачити в нашому фільмі", - продовжує Акім Галімов.

До речі, творці серіалу "Гра престолів" оголосили вибори претендентів на Залізний трон.