ua en ru

Ковбойський стиль: комфорт і простота знову в моді

Ковбойський стиль: комфорт і простота знову в моді Фото: Кантрі стиль - безмежний простір для втілення своїх ідей

Зручність, практичність і краса - всі ці якості поєднує в собі ковбойський стиль. Styler розповість, які речі обов'язково повинні бути присутніми в гардеробі любителя кантрі

Прихильники цього стилю відрізняються волелюбним, неприборканим і в той же час статечним вдачею. А жінки, які віддають перевагу ковбойський стиль в одязі - це прямолінійні, неустрашимые, палкі, чарівні покорительки чоловічих сердець, готові приручити самого неприкаяного мустанга. А якщо хтось і не відповідає таким якостям, то може випробувати на собі силу ковбойського наряду, який однозначно робить людину сильнішою.

Ковбойський стиль в одязі

Несподіваним виникненням суворого, але дуже чуттєвого ковбойського стилю ми зобов'язані американським пастухам - ковбоїв, які займалися розлученням коней. Але для нас цей стиль уособлюють відважні жінки в грубих чоботях, у вбранні, облямованих хутром степової лисиці, в одязі шифонових сукнях і з розпатланим вітром волоссям.

Стилю вестерн властива робоча простота, природність і практичність. А незвичайність і зручність зробили його найулюбленішим у мільйонів модників і просто непересічних особистостей по всьому світу.

Ковбойський стиль: комфорт і простота знову в моді

Фото: Капелюх, джинси і картата сорочка - головні атрибути ковбойського стилю

Періодом заснування стилю кантрі вважається 19 століття, коли європейці почали активно освоювати нові простори американського Дикого Заходу, шукаючи там кращої життя і золота. Але осваивателям земель була незручною одяг елегантних денді. Тому знадобилися комфортні при рухах, теплі в холод, легкі в спеку, захищають від дощу, стійкі до механічних пошкоджень практичні костюми. Так поступово переселенці заснували стиль кантрі.

Пізніше подібна одяг сподобалася західно-американським фермерам, які високо оцінили щільну джинсову тканину і зносостійку шкіру. Тому вони посіли у волоцюг новий варіант спецодягу і почали використовувати його для своїх ковбоїв. Робота ковбоїв полягала у зборі худоби (в основному, дикого) в спеціальні загони. Також вони об'їжджали всю територію довіреної їм ранчо, відновлювали поламані огорожі, їздили в пошуках корів, які відбилися від стада, переганяли приручений худоби на нові пасовища. Працювати ковбоям припадало на ранчо, періодично розважаючись на родео. Але і в тому, і в іншому випадку до їх одягу висувалися конкретні обумовлені умовами праці вимоги: вона повинна була бути зручною, немарким, зносостійкою.

А головним атрибутом ковбоя став брутальний наряд, який складався з джинсів, взуття, капелюхи, жилетки і картатої сорочки. З цих нарядів і сформувався невибагливий ковбойський стиль в одязі.

Але ковбоїв на Дикому Заході - це не одні лише чоловіки. Жінки, які працювали в тій же галузі, називалися «ковгерл». Звичайно, жінка в ковбойських рядах в 19 столітті вважалася рідкістю, адже її обов'язками вважалися будинок, сім'я, діти. Та й сидіти в сідлі так майстерно, як чоловіки, вони не вміли, а тому пересувалися у фургоні, а також у спеціальних бічних «жіночих» сідлах. Але це не стало серйозною перешкодою, адже «ковгерлами» жінкам доводилося ставати найчастіше не за власним бажанням. Їм доводилося виконувати важку роботу на своїх ранчо після смерті чоловіка або з-за його відсутності. Іноді власникам ранчо не було чим заплатити ковбою за роботу. Тоді дочки або дружини доводилося допомагати главі сім'ї, виконуючи ковбойський роботу. Одягалися вони відповідно з необхідністю пересуватися або скакати довго верхи.

Пізніше жінкам вдавалося ставати учасницями різного рівня змагань родео, де вони проявляли себе як справжні професіонали. Так учасниці родео, що відбувся ще в 1900 році, Енні Оуклі, дуже до лиця була сукня в ковбойському стилі, придуманий самою відважною «ковгерл». Адже в стандартному довгій сукні жінці-ковбою, якій доводилося величезну частину життя проводити верхи на коні, було просто незручно. Так і чоловічий одяг вважалася межею непристойності. Тому в класичній сукні стали шити спідницю коротше.

Фото: Ковбойський стиль підкорює модників по всьому світу

Одягом жінок, які жили на ранчо, фермі або в невеликому містечку, був досить простий наряд, який складався з блузи з спідницею або плаття, зшитого з натуральної тканини. Такий одяг обов'язково повинна була бути повністю закритою, просторої, багатошаровою, але, разом з тим, дуже зручною. Сільським жінкам було властиво високо цінувати свою честь і приховувати тіло від стороннього погляду. Для цього одяг шили з багатьох шарів, щоб в них ховалися всі вигини і форми тіла.

Чоловікам в основному доводилося носити брюки зі шкіри, які не протиралися під час їзди на коні. З допомогою капелюхи ковбої і фермери ховалися від дощу та сонця, а завдяки високим чобіт вдавалося захищатися від укусів отруйних змій. Крім того, таке взуття була дуже зручною під час їзди верхи. І хоча сьогодні чоботи в ковбойському стилі трансформувалися в елегантне жіноче взуття, в ній все ж вгадуються риси прообразу.

Навіть сучасна ковбойський одяг відрізняється зручністю, простотою, натуральністю, практичністю, природністю і довговічністю. Шиється вона з натуральних тканин: льону, бавовни, шкіри, трикотажу, тонкої вовни, замші, деніму і навіть мішковини.

Є своя специфіка і колірній гамі. Як і справжні ковбої, нинішні послідовники їх стилю віддають перевагу коричневому кольору і всіх його відтінків, в тому числі пісочного і бежевому. Також багато місця відводиться в кантрі гардеробі сірому, бірюзовому, синьому, блакитному, білому, червоному і жовтому кольорам. У забарвленні переважають тканини в клітку, дрібний квітка, монохром і геометричні візерунки. Популярна і традиційне забарвлення в індіанському стилі.

У гардеробі любителя стилю кантрі обов'язково є спокійні комфортні речі. У товстому светрі, вільному кардигані, пишною спідниці в підлогу, довгій сукні, просторою блузі, легкому сарафані дуже зручно не тільки брати участь в родео, але і працювати в сучасних умовах. Тим більш доречні такі наряди на відпочинку, на прогулянці або в поїздці.

У жіночих ковбойських наряди в стилі кантрі багато трикотажу, в тому числі і нарядів, в'язаних вручну. Популярні мережива і ажур. Стиль чудово посилюється етнічними або сільськими орнаментами, обробкою з бісеру, шнурівкою, вишивкою та бахромою.

Блиснути такою красою можна, звичайно, в будь-якому місці і з будь-якого приводу. Але найбільш вдала ідея демонстрування підібраних нарядів - фотосесія в ковбойському стилі. З такого приводу можна надіти помітний кантрі вбрання, зробити просту зачіску, розпустити волосся або сплести їх в дві коси, а ще - прикрасити польовими квітами.

Самий вдалий фон - стадо пасуться коней, дерев'яний будиночок, степовий пейзаж. А ще краще, якщо модель майстерно осідлає коня.

Вечірка в ковбойському стилі

Дуже популярні останнім часом серед молоді тематичні вечірки. Кантрі стиль в цьому плані - безмежний простір для втілення своїх вільнодумних ідей. Перше, про що подбає сучасна дівчина, - яскраве вбрання, відповідний по стилю. Підбираючи костюм для такого приводу, вона може звернути увагу на спідницю в підлогу, сильно розкльошені від стегна. До неї підійде блуза з рукавами-ліхтариками світлого тону. Не менш вдалий варіант - ситцеве платтячко, мереживне романтичне сукню або сарафан. Доповнити образ можна широким ременем з натуральної шкіри, великими сережками, шкіряним браслетом, а також ковбойськими чобітьми, гідно завершальними створюваний цибулю в стилі кантрі.

Жодна вечірка у ковбойському стилі не може пройти без того, щоб не віддати данину дениму. В основному добра половина учасників свята вбирається у джинси - найхарактерніший варіант в стилі кантрі. І кращий вибір - жорсткий денім синього кольору. Джинси повинні бути широкого покрою. Підходять у даному випадку і джинсові шорти, можливо навіть зшиті власноруч, вдало доповнюють кокетливий образ «ковгерл». Їх можна прикрасити невеликими отворами, латками, заклепками, шкіряними лейблами - відмінними деталями, характерними одязі в ковбойському стилі.

Справжня шанувальниця цього стилю обов'язково підбере для ковбойському вечірки джинсову або картату сорочку і шкіряний ремінь з великою бляхою. Дуже личить жінкам і капелюх з широкими прямими або загорненими з боків догори полями.

А офіціанток можна нарядити в зворушливі фартушки з мереживами і великою кишенею. Їх дуже любили одягати дівчини з дикого заходу. Ця деталь допоможе додати вечора ауру особливого настрою тих незабутніх часів.

Ковбойський стиль: комфорт і простота знову в моді

Фото: Ковбої - відмінний вибір для вечірки

Цікавий винахід останніх років - весілля в ковбойському стилі. На таке торжество потрібно попередньо розіслати запрошення із зазначенням дрес-коду.

Образ нареченого в даному випадку не представляється без ковбойського капелюха. У комплект до неї обов'язково потрібно підібрати картату сорочку, шийний хустинку, ремінь з великою пряжкою, класичні сині джинси, а також чоботи типу «козаки» з носами, загнутими догори. Для більшої достовірності можна одягти шкіряну кобуру з кольтом і ласо.

А ось наречена повинна стати зразком вишуканості, стильності і жіночності. Обов'язковий наряд - легке плаття з ситцю і корсет. Якщо погода передбачається прохолодна, то комплект можна доповнити джинсового коротенькій курткою.

Також ковбойський тематику можна обіграти персонажами Дикого Заходу, нарядивши когось із гостей шерифа, подружок - у справжніх «ковгерл» і танцівниць з кордебалету. Можна запропонувати декільком друзям приготувати костюми індіанців.

Загалом, якщо Ви віддаєте перевагу цей стиль, то Ви сміливо можете залишити всі помилкові стереотипи і відтворити ковбойський образ як зухвалу альтернативу загальноприйнятим святковим або щоденною нарядам.