ua en ru

Український тиждень моди пройде 14-20 жовтня у Мистецькому Арсеналі

Український тиждень моди пройде 14-20 жовтня у Мистецькому Арсеналі Фото: Ірина Данилевська і Володимир Нечипорук представили в Fedoriv HUB програму UFW
Автор:

Навздогін чотирьох світових тижнях моди українські дизайнери представлять свої весняно-літні колекції на 2016 рік

Український тиждень моди (Ukrаinian Fashion Week, UFW), заснована у 1997 році подружжям Іриною Данилевською і Володимиром Нечипоруком, в цьому році пройде вже в 37-й раз, причому на новій локації: в комплексі "Мистецький Арсенал". Про це ентузіасти просування високої моди та індустрії стилю в Україні повідомили на прес-конференції, яка відбулася в Fedoriv HUB.

"Можна закликати всіх змінюватися, але якщо ти не робиш цього сам, то хто тобі повірить", - пояснила пані Данилевська зміну основної локації Тижня моди. При цьому вона вперше виступаючи перед публікою на незручному барном стільці, з якого раз сповзала, так що довелося відбуватися жартами: "У мене теж нова локація".

Вперше публіці була представлена програма показів. Відкриє її, за традицією, шоу Лілії Пустовіт. Всього з 14 по 20 жовтня в UFW візьмуть участь 72 дизайнера і 250 моделей. Відбудеться 54 дефіле - всього на два менше, ніж у минулому сезоні.

Український тиждень моди пройде 14-20 жовтня у Мистецькому АрсеналіВелика увага, як завжди, буде приділено чоловічій моді. Проект HOMME Space by Macallen об'єднає кращі українські ательє, які творять чоловічі костюми в нетривиальном форматі bespoke. Бренди Indposhiv і anna bublik розкриють свої секрети створення ідеального чоловічого костюма, а для наочності представлять на фешн-просторі не тільки готові вироби, але і речі на стадії пошиття. Також український бренд Сircul представить колекцію взуття для чоловіків.

Тільки про взуття - і чоловічу, і жіночу - будуть говорити на спеціальному круглому столі в рамках UFW в 15:00 16 жовтня з участю представників данського виробника ЕССО. На думку організаторів Тижня, взуття - невід'ємна частина фешн-індустрії, величезний бізнес-ресурс, який приносить чи не найбільші дивіденди. А ось в Україні він і досі належним чином не оцінений. У шоу-румі можна буде помилуватися авторськими колекціями взуття від Сніжани Нех, Ірини Литвинской, бренду L. A. P. T. I. з капсульної колекції Ірини Мусатової, а також відомого в світі грузина Анука Кебуріа.

Під час свого виступу Ірина Данилевська з особливою ніжністю розповідала про програмі "Витоки". Їй буде відданий другий поверх "Арсеналу", де в інтерактивній експозиції відбудуться покази, освітні програми та перформанси, присвячені традиційній матеріальній культурі українців. Представлена не тільки одяг наших предків, але і прикраси, і музичні інструменти, і меблі, і раритетні фотографії з приватних зібрань українських колекціонерів.

Цікаво, як ці речі відреагують на обіцяний симбіоз з концептуальними роботами сучасних українських художників і предметних дизайнерів, переосмысливших українські традиції. Як повідомила пані Данилевська: "Експозиція побудована одночасно на взаємодоповненні і контрасті сучасних арт-об'єктів і предметів дизайну з традиційними українськими раритетами". Куратором проекту стала столична галеристка Марина Щербенко.

В неділю 18 жовтня відбудеться масштабне фінальне фешн-шоу проекту, в якому візьмуть участь два дизайнерських бренду, що працюють в етно-стилі, і Центр історії одягу під керівництвом Марічки Квітки з колекцією старовинних нарядів.

До речі, прогресивні організатори UFW, виявляється, настільки трепетно ставляться до традицій, що навіть дрес-кодом вечірки відкриття оголосили вінтажний стиль. "Чоловікм буде з цим складніше, адже ми не зберігаємо светри з протертими ліктями", - поскаржився Володимир Нечипорук.

Український тиждень моди пройде 14-20 жовтня у Мистецькому Арсеналі

Фото: Деталь експозиції Bob Basset на недавньому Гогольфесті

Також в UFW візьме участь неоднозначний український дизайнер зі світовим ім'ям Bob Basset - його студія виготовляє маски та інші вироби з шкіри і відома співпрацею з брендом Givenchy, групами Slipknot, Metallica, Korn, Avril Lavigne, а також студією RSA Рідлі Скотта. На нещодавно завершився Гогольфесті вони брали участь з перфомансом "Behind the mask" в рамках проекту Fashion Art.

Цікавий проект готується в рамках Лабораторії індустріального дизайну "llil". Вивчаючи тему взаємодії людини з оточуючими його предметами, автори проекту взяли звичайний складаний режисерський стілець і доручили переосмислити його сучасними естетичними засобами дизайнерам Олександру Канівському, Антона Белінського, Маші Реве, Юлії Паскаль, Івану Фролову, Ксенії Шнайдер, Світлані Бевзі, Дине Линник, Даші Лагенберг і Яся Хоменко. Отримані крісла мають намір продавати, а виручені кошти спрямувати на підтримку Олега Сенцова.

До речі, голова київського підрозділу компанії "Імператорський кравець" Стів Кріплані вважає, що українські політики не сьогоднішній день одягаються гірше африканських.