Археологи показали знайдені в київському Гостинному дворі скарби
Найбільш незвичайною знахідкою виявилася старовинна курильна трубка
У Києві археологи показали знайдений скарб під час розкопок на території Гостинного двору, які проводилися в 2013 році перед початком реконструкції, передає "Сегодня".
Однією з найбільш незвичайних знахідок в Гостинному дворі археологи вважають керамічну курильну трубку з клеймом приблизно XVII-XVIII століть. Вони стверджують, що це перша зафіксована імпортна трубка на території столиці України.
"Швидше за все, її втратив приїжджий. На ній є особливе клеймо у вигляді напису арабськими літерами", - говорить археолог Сергій Тараненко.
На думку дослідників, трубка була зроблена в Туреччині або Болгарії. Судячи з того, що трубка сильно закопчена і місцями стерлася, її використовували досить тривалий час.
Фото: Старовинна трубка
За кілька місяців було знайдено велику кількість старовинних металевих виробів, зокрема цвяхи різної форми, підкови, скоби, фрагменти замку і старовинний ключ.
"Майстри Стародавньої Русі славилися виготовленням ключів і замків. Тому знайдений експонат можна назвати традиційним для Києва того часу", - зазначили археологи.
Крім цього археологи виявили яму, наповнену відходами металургійного виробництва. Неподалік від торгових рядів могла перебувати стародавня майстерня, кузня або ж було налагоджено виробництво, пов'язане з металургією.
Також на території Гостиного двору було знайдено безліч виробів зі скла, серед яких і кілька круглих кольорових намистин, фрагменти скляного посуду (склянок, тарілок, пляшок різного кольору, аптечних флаконів).
Фото: Знайдені фрагменти скляного посуду
"В ті часи в Україні було дуже розвинене виробництво скляного посуду, в тому числі ємностей для потреб аптекарів. Робили й столові прилади, але вони були недешеві і доступні не всім", - розповіла археолог Тараненко.
Фото: Знайшли польські, арабські і царські монети
На території розкопок знайшли понад 40 старовинних монет - в основному мідних. "Найдавнішою" виявилася польська монета 60-х років XVII століття.
Археологами було знайдено чимало органічних решток - пшоно, зерна огірків, кісточку вишні, шкаралупу від лісових горіхів, сотні кісток тварин, зокрема корів, биків і коней.
Фото: Дерев'яні конструкції
Дослідники відкопали в Гостиному дворі кілька ярусів дерев'яних конструкцій. На думку археологів, це могли бути торгові ряди, які збереглися до масштабної пожежі на Подолі на початку XIX століття.