ua en ru

Астрономи виявили в сузір'ї Діви гігантські чорні діри

Астрономи виявили в сузір'ї Діви гігантські чорні діри Фото: pixabay.com

Вчені виявили дві карликові галактики з надмасивними чорними дірами

У США астрономи з Університету Юти знайшли дві карликові галактики, що володіють надмасивними чорними дірами. Про це повідомляється на офіційному сайті університету.

Вченими були виявлені ультракомпактні карликові галактики VUCD3 і M59cO, розташовані в сузір'ї Діви, далеко за межами Чумацького Шляху. За розрахунками фахівців, вони мають надмасивні чорні діри, масштаб яких неймовірно здивував учених.

Маса чорної діри в VUCD3 еквівалентна масі 4,4 мільйона сонць і становить близько 13% від маси галактики. Розмір чорної діри в M59cO ще більший. Її маса оцінена в 5,8 мільйона мас сонця, що становить близько 18% від маси галактики. Для порівняння: маса чорної діри в центрі Чумацького Шляху становить менше 0,01 відсотка його загальної маси.

"Це дуже дивно, і ми до цього часу не повною мірою розуміємо механізм формування та еволюції галактик. Ці ультракомпактні карлики складають близько 0,1 відсотка розміру Чумацького Шляху. Однак вони мають чорні діри, які значно більше чорної діри в центрі нашої галактики. Подальше вивчення цих об'єктів дозволить заповнити прогалини у наших знаннях", – розповів співавтор дослідження Кріс Ан.

До речі, створено 3D-відео, в якому порівняли всі об'єкти Всесвіту.