ua en ru

Безкоштовний додаток для боротьби з суржиком, створений програмістами з Черкас, вже користується популярністю

Безкоштовний додаток для боротьби з суржиком, створений програмістами з Черкас, вже користується популярністю Фото: "РІД"

Українські слова вивчаються в ігровій формі за допомогою гаджетів

Черкаські програмісти розробили безкоштовний додаток, який в ігровій формі допомагає збагатити мову українськими словами.

Розробкою вже користуються в сім'ї Цибровських. Батько з 10-річною дочкою щодня витрачають близько п'яти хвилин на поглиблення знань української мови.

Вивчати колоритні українські слова з додатку 37-річний менеджер Юрій Цибровський почав кілька місяців тому. Таке рішення допомагає йому боротися з суржиком і підтримати дочку, яка мріє стати журналістом.

"Я говорю просійською, тому що рівень української недостатньо високий, але за допомогою такої програми це можна виправити", – сказав Юрій Цибровський.

При виборі того або іншого слова з додатка, можна побачити докладний опис і відповідний знімок.

Автор ідеї є Максим Тимчий. Безкоштовний додаток "РІД" розроблявся ним та іншими фахівцями півроку. "РІД", як стверджують творці, досить простий у використанні. Необхідно просто завантажити програму на свій гаджет і виділяти хоча б п'ять хвилин в день на вивчення.

"Суржик буде викорінений тоді, коли люди почнуть більше займатися самоосвітою, коли вони зможуть цікавіше, смачніше розмовляти", – зазначив автор ідеї програми Максим Тимчий.

У додатку є півтори тисячі колоритних і малопоширених слів. Редактори проекту стверджують, що кожне з слів пройшло ретельний відбір.

"Якщо слова немає у словнику, або їм ніхто не користується, то ми його не оприлюднюємо. Або воно є загальновідомим", – розповіла Тетяна Шевченко, редактор програми.

"Це якраз та оптимальна кількість, яка займає небагато часу, не стомлює і дозволяє людині якісно запам'ятати закладку", – поділилася Оксана Мельниченко, викладач української мови та літератури Черкаської гімназії № 9.

За кілька місяців додаток вже встановили майже 20 тисяч користувачів. Автори планують вдосконалювати програму, зокрема, вже розробляється аудіо версія.

Раніше повідомлялося, що українець створив мобільний додаток для боротьби з суржиком.