Біохіміки з США отримали антибіотик з крові комодського дракона
З крові комодського варана створили антибіотик
У США біохімікам вдалося отримати потужний антибіотик, здатний прискорити загоєння ран, в крові гігантського варана, що мешкає на індонезійському острові Комодо. Це - найбільша з нині існуючих у світі ящірок. Її також називають комодським драконом. Варто відзначити, що деякі представники цього виду можуть досягати 3 метрів в довжину і важити понад 80 кілограмів. Про досягнення вчених повідомляє The New York Times.
Гігантські варани відносяться до зникаючого виду, а тому вчені з Університету Джорджа Мейсона брали кров у рептилії, яка живе в зоопарку Флориди.
Виділена з крові варана речовина виявилася вельми ефективною у боротьбі з бактеріальним зараженням.
Вченим Моніці ван Хайк і Барні Бішоп вдалося синтезувати аналог цієї речовини в лабораторії, пізніше позначений як DRGN-1. Під час випробування на лабораторних мишах з'ясувалося, що це речовина значно прискорює загоєння поверхневих ран, вона ефективна проти грампозитивних та грамнегативних бактерій, а також розчиняє мембрани бактерій. Дослідженням зацікавилися американські військові. Вони профінансували його через Агентство по зниженню військових загроз (Defence Thereat Reduction Agency).
Вчені повідомили, що хотіли б досліджувати кров дикого варана, оскільки вважають, що вона може відрізнятися за складом від крові "дракона", який живе в неволі. Дикі варани можу мати більш сильний імунітет.
"Я б не відмовилася від зразка крові дикого варана, але лише за умови, що вона взята з дотриманням норм біоетики", - сказала Барні Бішоп.
Фото: Варан (pixabay.com/photojim)
У виданні зазначається, що питання про створення нових антибіотиків набуло особливого значення. У наш час з'являється все більше штамів бактерій, стійких до нині існуючих засобів. Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) в лютому нинішнього року склала перелік найбільш стійких до антибіотиків мікроорганізмів і закликала наукове співтовариство до розробки нових засобів боротьби з ними.
За прогнозами ВООЗ, стійкість інфекцій до антибіотиків у найближчі десятиліття буде приймати все більш небезпечні масштаби. До 2050 року (всього через 33 роки) від виліковних раніше захворювань вмиратиме близько 10 млн осіб в рік - це в 14 разів більше, ніж зараз.
Також зазначається, що сукупні економічні втрати держав, спричинені витратами на лікування хворих, до середини 21 століття можуть перевищити 100 трильйонів доларів.
До речі, названі найкращі природні антибіотики.