Британські вчені довели дітям існування Санта-Клауса
Фізики в дослідженні застосовували теорію відносності Ейнштейна
Британський фізик з Ексетерського університету Кеті Шин представила наукове дослідження, де довела існування Санта-Клауса. Презентація доповіді пройшла перед самими юними слухачами – дітьми.
Як повідомляє EurekAlert, Шин розповіла малюкам, як Санта за добу встигає долетіти до всіх дітей у світі, щоб залишити подарунки.
За її словами, Санта і його олені пересуваються на такій високій швидкості, що, згідно теорії відносності, вони "стискаються" і таким чином можуть з легкістю пролізти в димохід разом з мішком подарунків.
"Санті доводиться відвідати близько 700 млн дітей всього за 31 години. За моїми підрахунками, йому доводиться пересуватися зі швидкістю близько 10 млн кілометрів на годину, щоб особисто доставити подарунок кожній дитині", - зазначила доктор Шин.
Також Шин змогла пояснити, чому діти ніколи не зможуть побачити власними очима Санту. Вона уточнила, що чим більша кількість дітей, які добре себе вели протягом року, тим швидше має пересуватися новорічний чарівник. А з-за різкого збільшення швидкості він стає ледь помітного, "райдужного" кольору, який практично неможливо побачити людським оком - в науці це називається ефектом Доплера.
Так само з допомогою ефекту Доплера можна пояснити, чому ніхто з дітей не чує Санту, коли він приходить, щоб покласти подарунки під ялинку. Чим ближче Санта до будинку, тим вище частотою його голос і звуки дзвіночків на його санях - в якийсь момент вони досягають частоти, яку людське вухо не здатне сприймати.
Наостанок доктор Шин зазначила, що дуже хоче, щоб її наукові дослідження надихнули дітей на більш глибоке вивчення наук.
Раніше в Києві відкрили резиденцію Святого Миколая.