ua en ru

Британські вчені вирішили створити вакцину від фейків

Британські вчені вирішили створити вакцину від фейків Фото: Фейкові новини

Фахівці пропонують боротися з неправдивою інформацією фейками

Широке поширення фальшивих новин привернуло увагу вчених з університету Кембриджу. Вони прийняли рішення спробувати створити свого роду вакцину від фейкових новин в інтернеті, передає BBC.

На думку вчених, різні структури можуть боротися зі спробами дезінформувати людей про їх діяльність, самостійно публікуючи неправдиву інформацію, але в невеликих кількостях і з оперативним викриттям.

Вчені переконані, що це підвищує пильність реципієнтів і робить їх менш орієнтованих на фальшиві новини з яскравими заголовками. Ефективність даного методу поки що підтверджена лише одним експериментом.

У рамках дослідження двом тисячам американців показали два твердження про глобальне потепління. Одне з них ґрунтувалося на наукових фактах, а друге, нібито спростовує їх, не мало жодних підстав.

Учасники опитування в більшості випадків обрали дезінформацію за правду. Однак кількість довірливих читачів різко зменшувалася, якщо разом з правдивим повідомленням їх попереджали про можливу спробу дезінформації.

В 2016 році всім відома проблема фейкових новин вийшла на новий рівень. Дезінформація стала активно використовуватися в ході передвиборної кампанії в США.

В інтернеті з'являлися неправдиві повідомлення, в яких стверджувалося, що кандидат від демократів Хілларі Клінтон продавала зброю радикальним ісламістам, а кандидата від республіканців Дональда Трампа підтримав Папа Римський.

Ці новини вселяли багатьом користувачам соцмереж довіру, вони набирали безліч переглядів, лайків і репостів. У Німеччині напередодні парламентських виборів мають намір створити окрему службу по боротьбі з фейками.

До речі, у Кличка спростували інформацію про напад крокодила на його сина.