Cassini показав "пропелери" в кільцях Сатурна
Зонд NASA зробив знімки ближніх кілець газового гіганта
Зонд Cassini отримав найбільш деталізовані фотографії ближніх кілець Сатурна та виявив у них безліч "пропелерів" - яскравих вихорів і хвиль. Про це повідомляє Лабораторія реактивного руху NASA.
Повідомляється, що вчені будуть використовувати цю інформацію для одержання "розподілу частинок за розмірами для пропелерних супутників, що є важливим свідченням їх походження.
На думку вчених, кільця Сатурна виникли в результаті руйнування "зародка" планети в перші дні існування Сонячної системи. Він підійшов занадто близько до газового гіганту, був розірваний приливними силами і роздроблений на безліч осколків, найщільніші з яких були "з'їдені" Сатурном і Титаном, а решта - утворили матеріал майбутніх кілець.
Фото: "Пропелери" в кільцях Сатурна (NASA/JPL-Caltech/Space Science Institute)
На нових знімках, отриманих Cassini під час останнього "перебування" в кільцях Сатурна, можна побачити своєрідні "складки", "соломинки" і "пропелери", що гуляють по поверхні кільця А, близького до планети газопилового диска, і його сусідів.
Вперше фотографії "пропелерів" були отримані в 2004 році, однак їх якість залишала бажати кращого, через що вчені не могли зрозуміти зв'язок і походження "пропелерів".
За словами вчених, нові фотографії дозволяють провести лінію між великими "пропелерами", побаченими Cassini на початку своєї місії, які пов'язують з існуванням лун всередині газопильових кілець Сатурна, і невеликими структурами такого роду, знайденими нещодавно. Вивчення пропелерів допоможе фахівцям зрозуміти, як виникли ці місяці, коли вони народилися та як довго вони живуть.
До речі, з'явилося відео прольоту зонда Cassini уздовж поверхні Сатурна.