ru ua

Експедиція українських вчених виявила затонулі кораблі і літак

Експедиція українських вчених виявила затонулі кораблі і літак Колаж РБК-Україна

Експерти кажуть, що одержані дані є унікальними

Українські вчені виявили раніше затонулі судна і літак в акваторії Чорного моря. Про це повідомляє УНІАН.

Експедиція українських вчених почалася 9 жовтня в Одеському порту - судно "О. Солодунов" вирушило в море, а закінчилася 12 жовтня неподалік від Чорноморська. В ході досліджень вчені отримали безліч унікальних даних. Зокрема, на дні моря були виявлені два затоплених корабля і літак, повністю покритий мулом.

"Ми зняли понад 70 кв. км донних відкладень. Отримана інформація є унікальною. Коли всі дані будуть оброблені, вони увійдуть в базу океанографічних даних", - зазначив представник державної установи "Науковий гідрофізичний центр НАН України" Сергій Федоссенков.

Начальник відділу навігаційного забезпечення мореплавства і маякової служби державної установи "Держгідрографія" Микола Голодов розповів, що загальна протяжність маршруту склала 302 км.

"Виконали гидроакустичну зйомку для визначення характеру донного рельєфу і знаходження природних і штучних об'єктів на дні моря, океанографічну зйомку для визначення динаміки процесів в море; також виміряні параметри морського середовища в найбільш важливих для мореплавання прибережних районах", - розповів керівник "Держгідрографії" Олександр Щипців

Він зазначив, що основна мета досліджень – це відновлення вітчизняної інформаційної бази гідрографічних досліджень, яку частково втратили після подій 2014 року, а також після анексії Криму.

До речі, раніше ми писали про те, що історики виявили унікальний підземний храм-усипальницю.

А також розповідали про те, що дослідники розгадали таємницю знаменитих статуй на острові Пасхи.

Відео: РБК-Україна